Aktuality

Škôlkari z Dobšinej oslávili svoj sviatok

 

„Iba tam, kde sa stretávajú deti, existuje reálna šanca na zábavu.“ (Mignon McLaughlin). My, v našej MŠ, sa s týmto citátom plne stotožňujeme. Dnes, 1. júna, sme mali o jeden dôvod na zábavu viac, pretože MDD je aj dňom našich ratolestí, dňom radosti, zábavy, dňom rozžiarených detských očí a smiechu. Hoci sa u nás v MŠ nesie celý týždeň  v znamení detskej radosti, napriek tomu sme pre deti na dnešný deň pripravili bohatý program .

Najprv to boli hrové aktivity v triedach, potom spoločná oslava MDD na školskom dvore. Najväčšiu obľubu si získal nafukovací hrad, kde sa deti do sýtosti vyšantili, vyskákali.  Zaujímavé boli aj zábavné a súťaživé hry, pri ktorých deti motivovali a zabávali animátori z divadla Actores z Rožňavy. Deti maľovali, hádzali loptou do koša, skákali na fit loptách, skladali obrázky….

Kocúr v čižmách i princezné si spolu s deťmi zaspievali, zatancovali i zacvičili. Tety kuchárky pripravili pre deti ovocné misy a čajík, aby sa deti mohli priebežne osviežiť. Počasie nám prialo a tak sme prežili spolu s našimi deťmi veselý a krásny deň. Deti odchádzali možno trošku unavené, ale zároveň šťastné a spokojné, plné neopakovateľných zážitkov. Ďakujeme pánovi primátorovi za pomoc pri zabezpečení akcie a za sladkú odmenu pre deti a členom Divadla Actores za perfektné spestrenie MDD.

Kolektív MŠ SNP Dobšiná

Translate »