Aktuality

Primátor Dobšinej prišiel o značnú časť navýšeného platu

 

V priestoroch rokovacej sály Mestského úradu sa dnes zišli poslanci Mestského zastupiteľstva, na svojom v poradí už 34. zasadaní. Deväť prítomných poslancov prebralo spolu 16 bodov, z ktorých vám v samostatných príspevkoch prinesieme tie najzaujímavejšie témy. Jednou z nich bol aj bod o plate primátora mesta Dobšiná, Karola Honíka (Smer-SD), ktorý na pôde mestského parlamentu predniesla jeho zástupkyňa a stranícka kolegyňa PaedDr. Anna Klausmanová. Tá požadovala primátorovi plat ponechať aj s 35%-tným navýšením nad rámec zákonom stanovenej sumy.

Primátor Dobšinej by podľa návrhu svojej zástupkyne mal poberať plat v tomto znení: § 4 ods. 1/ násobok 2,34 x 824 = 1 928,16, čo je zákonom stanovená suma, no v prípade dobšinského primátora je navýšená o 35 % podľa § 4 ods. 2, čo činí 1929 x 35% = 674,80 €. Plat spolu by teda bol v sume 2 603 eur. To nenechalo chladnými najmä poslancov Jána Slováka (nezávislý) a poslanca Jozefa Goreja (SNS), ktorí ihneď proti tomuto návrhu protestovali a navrhli odňať akékoľvek navýšenie platu primátora a ponechať mu iba zákonom stanovenú sumu 1929 eur.

Poslanec Slovák argumentoval výsledkami primátora, ktoré sú podľa neho nedostačujúce a najmä v poslednom období pri kauze Mestských lesov a následného odvolania konateľky, vraj primátor nekonal tak, aby si akékoľvek navýšenie platu zaslúžil. Poslanec následne predniesol aj návrh uznesenia v tomto znení. Ako môžete vidieť v nami zhotovenom videu pod príspevkom, ktoré vám odporúčame, prítomní deviati poslanci sa trikrát nevedeli zhodnúť a ich hlasovanie skončilo nerozhodne. Primátor Karol Horník, následne značne rozčarovaný touto situáciou, opustil rokovaciu sálu.

Mestskí poslanci sa odobrali do vedľajšej sobášnej siene, kde sa ich návrhy zjednotili do podoby finálneho návrhu úpravy platu primátora. Návrh opätovne predniesol poslanec Ján Slovák, ktorý navrhol, že primátor okrem zákonom stanovenej čiastky 1929 eur dostane z pôvodného 35%-tného navýšenia už iba 5%, čo činí 94,45 eur. Pristúpilo sa k hlasovaniu a za tento návrh hlasovali poslanci: Slovák, Gorej, Gallová, Dúdorová. Horváth.Hlasovania sa zdržal poslanec Tokarčík. Proti návrhu hlasovali poslanci: Klausmanová, Prokop a Balážik. Primátor mesta Dobšiná Karol Horník, teda po novom bude poberať plat 2024 eur, čo činí zníženie o 579 eur mesačne.  

 Foto & video: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »