Kultúra

Na Dobšinskej note si zaspievali mladí z dvoch okresov

V piatok 25. apríla, sa divadelná sála Mestského kultúrneho strediska v Dobšinej zaplnila mladými spevákmi. Tí pricestovali z okresov Rožňava a Revúca, aby zabojovali o víťazstvo v nultom ročníku speváckej súťaže s názvom „Dobšinská nota“. Toto podujatie zorganizovala firma CALISTO s.r.o. v spolupráci s Centrom voľného času, detí a mládeže v Dobšinej a do Dobšinskej noty sa prihlásilo dovedna desať speváckych talentov. Na súťažiacich čakala odborná porota a skvelá aparatúra so svetelnými efektmi, na ktorej bolo podľa slov samotných súťažiacich radosťou si zaspievať a predviesť svoj talent.

Ako pre náš portál povedal organizátor a sponzor Dobšinskej noty Ján Slovák, konateľ CALISTO s.r.o.:„Som veľmi rád , že sa nám podarilo uskutočniť tento nultý ročník speváckej súťaže. Samozrejme nenesiem zásluhu na tomto projekte len ja , ale je to výsledok spolupráce s CVČ DaM , ktorému ďakujem a verím v ďalšie spoločné akcie pre deti. Tak isto by som touto cestou rád poďakoval firme TOMEX Biomsa s.r.o., pánovi Mišankovi za spoluprácu a poskytnutie svetelného parku , ktorý bol na profesionálnej úrovni, ako aj zvuková aparatúra, ktorú vlastní naša firma .

Poďakovanie patrí aj pánovi Omamikovi – EAST.SK s.r.o. , ktorý venoval najlepšiemu spevákovi mobilný telefón a pánovi Majerčákovi – ASTOM s.r.o., ktorý spolu z našou firmou CALISTO s.r.o. venoval ostatné ceny, ako aj malé občerstvenie . Samozrejme nesmiem zabudnúť poďakovať mestu Dobšiná za poskytnuté priestory v KD Dobšiná, Domu Matice slovenskej v Rožňave a portálu www.mestodobsina.sk  za mediálnu podporu a v neposlednom rade všetkým zúčastneným, či už účinkujúcim , divákom, ako aj všetkým tým, čo akýmkoľvek spôsobom prispeli k skvelej atmosfére . Trošku ma mrzí nízka účasť súťažiacich aj divákov, pod čo sa pravdepodobne podpísalo chrípkové obdobie, no pevne verím, že ďalší ročník už bude v preplnenej sále.“

Súťaž bola primárne určená pre žiakov umeleckých, základných a stredných škôl, taktiež centier voľného času, vo veku od 12 do 18 rokov. Po vystúpení tanečnej skupiny, sa na pódiu striedali súťažiaci, ktorí mali za úlohu vybrať si jednu modernú slovenskú, alebo anglickú pieseň, ktorú následne naživo s hudobným doprovodom interpretovali divákom a porote, ktorá bola zložená z odborníkov z oblasti hudby, spevu a kultúry. Porote predsedala riaditeľka CVČ DaM Ing. Mária Rybárová a členmi boli Mgr. Milan Capák – multiinštrumentalista -hudobník, Mgr. Lucia Mišanková – hudobníčka a Ján Slovák – hudobník. Jeden výborný výkon striedal druhý a porotu po doznení poslednej súťažnej skladby čakala neľahká úloha.

Samotní porotcovia nám povedali,že vybrať troch najlepších spevákov bolo náročné, no napokon sa zhodli, že víťazkou Dobšinskej noty, ktorá podala najlepší spevácky výkon je Jana Kleinová, ktorá navštevuje Gymnázium v Dobšinej. Druhou najúspešnejšou súťažiacou sa stala Radka Fantazírová zo Základnej školy v Jelšave a treťou najlepšou speváčkou je Miriam Gallová zo Základnej školy Zlatá 2 Rožňava. Všetci súťažiaci získali malé darčeky v podobe zobcových fláut, pre troch najúspešnejších boli pripravené aj hodnotné ceny v podobe akustických gitár a smartfónu Samsung Galaxy S3 pre víťaza. Celý priebeh Dobšinskej noty vám prinášame vo forme veľkej fotogalérie a videa s vystúpením víťazky Jany Kleinovej.

{gallery}foto_kultura/dobsinska_nota{/gallery}

Foto & video: Redakcia MD