Pracovné stretnutie zamerané na zlepšenie situácie na ZŠ Dobšiná

V rámci spolupráce mesta Dobšiná s Ministerstvom vnútra SR ohľadne prevencie kriminality mladistvých sa dňa 19.1.2017 uskutočnilo už tretie pracovné stretnutie, ktoré bolo tentokrát zamerané len na Základnú školu Eugena Ruffínyiho v Dobšinej. Zasadnutia sa zúčastnili zástupcovia vedenia mesta, mestského úradu, sociálneho oddelenia, vedenia ZŠ Dobšiná, Spoločného školského úradu, ako aj zástupcovia rodičov školskej rady.

Program pracovného stretnutia bol zameraný na hľadanie riešení pre zlepšenie dlhodobo pretrvávajúcej situácie na základnej škole. Zasadnutie sa zaoberalo najmä: tehotenstvom mladistvých, parazitmi, chorobami, záškoláctvom, disciplínou žiakov a ich prospechom, návykovými látkami a sociálnym systémom.

Každý z týchto bodov bol podrobne analyzovaný a ku každému bodu, okrem opatrení, ktoré už fungujú v praxi boli navrhnuté aj nové opatrenia, napr. motivácia žiakov novými mimoškolskými aktivitami, aktivity komunitnej práce, kontroly pohostinstiev zamerané na mladistvých, rozšírenie školského klubu a veľa ďalších zameraných na hygienu, bývanie a budovanie návykov už v predškolskom veku.

Situácia sa bude podrobne monitorovať a pracovné stretnutia budú pravidelne tento monitoring, ako aj zavádzanie nových opatrení analyzovať a kontrolovať úspešnosť, poprípade neúspešnosť opatrení.

Súčasťou sedenia bola aj odpoveď na interpeláciu poslanca Mestského zastupiteľstva v Dobšinej, Radovana Žoriho, ohľadne osobitného príjemcu v meste Dobšiná a oboznámenie sa so všetkými fungujúcimi sociálnymi opatreniami v meste Dobšiná. Je veľmi dôležité situáciu riešiť komplexne v celom meste, prostredníctvom všetkých kompetentných a ich vzájomnej spolupráce a kladné výsledky sa určite dostavia, aj keď to nie je možné zo dňa na deň.

Ján Slovák, primátor mesta Dobšiná, foto: JK