Aktuality

Poslanci dopĺňali, uzatvárali a určovali

 

Včera sa v priestoroch Mestského úradu, v zasadacej miestnosti uskutočnilo v poradí už 39. zasadanie mestských poslancov. To zvolala a viedla pre čerpanie dovolenky neprítomného primátora mesta jeho zástupkyňa PaedDr. Anna Klausmanová (Smer-SD). Poslanci mali na programe päť bodov, z čoho prvý požadoval doplnenie uznesenia zastupiteľstva o chýbajúci kód výzvy vo veci kanalizácie a čistiarne odpadových vôd v našom meste. Ako sme vás v minulosti informovali, Dobšiná sa bude formou projektu uchádzať o nenávratný finančný príspevok .

Celkové náklady projektu na dobudovanie kanalizácie a čistiarne odpadových vôd činia 11 477 179,84 eur a požadovaná výška nenávratného finančného príspevku je vo výške: 10 903 320,85 eur. Je tu samozrejme aj spolufinancovanie mesta a to vo výške 5% z celkových oprávnených nákladov, presne 573 858,99 eur, ktoré je Dobšiná v prípade úspešnosti povinná uhradiť. V druhom bode šlo o schválenie uzavretia zmluvy o uzavretí zmluvy, pre zriadenie vecného bremena so Železnicami SR ohľadom prvého prerokovaného bodu.

V treťom bode poslanci prebrali určenie rozsahu výkonu funkcie primátora mesta Dobšiná na nové volebné obdobie r. 2014 – 2018, kde poslanci odhlasovali plný pracovný úväzok. Určenie počtu poslancov mesta Dobšiná na nové volebné obdobie r. 2014 – 2018 sa prebralo vo štvrtom bode, kde poslanci určili, že aj v budúcom volebnom období bude občanov zastupovať dovedna 11 poslancov, tak ako doteraz. V závere poslanci určili aj počet volebných obvodov pre voľby do orgánov samosprávy obcí, ktoré sa budú konať 15. novembra 2014. Celý priebeh 39. Mestského zastupiteľstva vám prinášame vo forme videa pod príspevkom.

Foto a video:Redakcia MD

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »