Krimi

Policajné kontroly a prevencia krádeží

 

S cieľom pozitívneho ovplyvnenia dopravno-bezpečnostnej situácie a s cieľom zníženia dopravných nehôd zapríčinených pod vplyvom alkoholu, na cestách prebehne osobitná kontrola, ktorá bude zameraná na kontrolu dodržiavania povolených rýchlosti jazdy vozidiel. A to kontrolu dodržiavania základných povinnosti vodičov vozidiel a na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky jej nemotorovými účastníkmi (vybavenie bicyklov, používanie ochrannej prilby cyklistami, reflexných prvkov a reflexných odevov za zníženej viditeľnosti, používanie priechodov pre chodcov, povinnosti vodičov voči chodcom a opačne), najmä v obciach.

 

„Polícia opätovne apeluje na všetkých vodičov a účastníkov cestnej premávky, aby z  dôvodu zhoršenia poveternostných podmienok v Košickom kraji, ako aj na zjazdnosť ciest, vo zvýšenej miere sledovali situáciu v cestnej premávke, prispôsobili rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky a aby boli vzájomne ohľaduplní.“ Dodala pre náš portál hovorkyňa KR PZ v Košiciach Jana Mésarová. V poslednom období sa ale rozmohli krádeže, ktoré sú osobite zamerané na autá. Čo v takýchto prípadoch motoristom radí polícia?

 

Majiteľom áut polícia odporúča zopár  rád, ako predísť krádežiam vecí z áut:

  1. Vo vozidle si nikdy nenechávajte autorádio, doklady, peniaze, zbraň, mobilný telefón, oblečenie, tašky, notebooky a pod..  Pamätajte si, že zlodejovi stačí na krádež vašich vecí i 5 minút, na ktoré sa vzdialite od vozidla!
  2. Mnohí ľudia si z auta urobia výkladnú skriňu a potom sa čudujú, keď im niekto rozbije okno a čo vidí, to zoberie. Pamätajte, že príležitosť robí zlodej a sú páchatelia, ktorí takéto príležitosti priam vyhľadávajú!
  3. Pokiaľ si musíte vo vozidle nechať nejaké veci, napr. pri zastávke na dlhšej ceste, prikryte ich aspoň dekou a parkujte zásadne na stráženom parkovisku.

 

Čo robiť, keď vaše auto niekto násilne otvoril:

Ak predsa nájdete vaše vozidlo násilné otvorené, nikdy si do auta nesadajte a nezisťujte, čo vám zmizlo! Zapamätajte si, že ak budete pred príchodom  polície   zisťovať,   čo   vám  zlodej ukradol,   alebo si do auta sadnete a odídete s ním na iné miesto, zničíte stopy, ktoré páchateľ zanechal na mieste činu a vy sa môžete s najväčšou pravdepodobnosťou so svojimi odcudzenými vecami rozlúčiť! Ihneď zavolajte políciu na známe telefónnej číslo 158, príp. 112 a vyčkajte na mieste.

 

Ilustračné foto: Minv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »