Podnik služieb mesta Dobšiná povedie nový konateľ

Minule sme vás informovali, že po minulom kole výberového konania na post konateľa Podniku služieb mesta Dobšiná, vzišiel víťazný uchádzač, ktorý sa však do 24 hodín vzdal tejto funkcie z osobných dôvodov. Primátor mesta Dobšiná Ján Slovák následne inicioval opätovné výberové konanie, ktoré sa zahájilo 02. marca 2015. Do 17. marca mohli uchádzači o tento post predkladať svoje žiadosti. Tie o 15.-nástej hodine spoločne otvorila výberová  komisia. Navštívili sme preto pána primátora, ktorý nám o výsledku opätovného výberového konania povedal viac.

„Z minulého výberového konania sme dali možnosť sa zúčastniť všetkým uchádzačom. Túto možnosť využili dvaja a jeden nový uchádzač. Toto výberové konanie vyhral pán Milan Lukáč, Dobšinčan, ktorý získal najväčšiu podporu u výberovej komisie.“ Povedal pán primátor Ján Slovák a priblížme si detaily samotného výberového konania.

Výberového konania sa zúčastnilo 11 členov komisie, ktorú tvorilo desať mestských poslancov a primátor mesta Dobšiná. Konania sa nezúčastnili a neprítomnosť ospravedlnili poslanec Ján Hudák a konateľ Mestských lesov s.r.o. Marcel Kollárik. Doručené boli tri obálky uchádzačov a komisia konštatovala, že podmienky splnili všetci uchádzači. Následne uchádzači absolvovali osobný pohovor zameraný na profesijnú minulosť a súčasnosť, organizačné schopnosti a poznatky.

Výberová komisia následne uskutočnila voľbu konateľa Podniku služieb mesta Dobšiná tajným hlasovaním, kde sa hlasovania platne zúčastnilo 11 prítomných členov výberovej komisie, ktorým boli odovzdané hlasovacie lístky. Následne komisia spočítala počet hlasov pre jednotlivých kandidátov s týmto výsledkom: Milan Lukáč – 8 hlasov, Ing. Miroslav Žori – 2 hlasy, Bohuš Vido – 1 hlas. Víťazom výberového konania sa stal uchádzač s nadpolovičnou väčšinou platných hlasov, pán Milan Lukáč, ktorý po 26 ročnom pôsobení nahradí pána Tibora Harmathu.

Ilustračné foto: Stock.xchng