Kultúra

Dobšinskí gymnazisti v kaštieli Betliar

 

My , žiaci  Gymnázia Dobšiná, máme radi okrem ciest do zahraničia aj spoznávanie našej histórie.  Počas písomnej časti maturitných skúšok sme sa rozhodli, že tí, ktorých sa toho roku maturita netýka,  zájdeme prejsť sa do Betliara a spoznáme čaro jeho kaštieľa.

Už cestou do kaštieľa sme nafotili veľa veselých fotiek. V kaštieli sme videli mnoho , napríklad portréty, krásne zdobený vzácny nábytok, nevšedné suveníry  a trofeje z  cudzích krajín, a tak sme poznávali aj časti iných kultúr. Dozvedeli sme sa, ako kedysi Andrássyovci  žili v kaštieli a zastavovali sa pri mnohých neuveriteľne krásnych dielach , ktoré vytvorila minulosť.

Nakoniec nás čakala prechádzka v parku ,ktorá sa nám tiež veľmi páčila a fotili sme všade, kde sme mohli. V parku sme našli niekoľko ďalších zaujímavých stavieb,  obdivuhodné stromy a ukrytú prázdnu fontánu. Cestou nás sprevádzali skákajúce veveričky a žaby. Jednoducho krásny a ešte aj slnečný deň.

Kristína Vranecová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »