Kultúra

Po rokoch do Dobšinej zavíta vlak

 

V Dobšinej sa vďaka klubu historických koľajových vozidiel pri Rušňovom depe Haniska pri Košiciach a Terra Incognita – projekt Košického samosprávneho kraja, ktorého súčasťou je aj Dobšiná, po rokoch rozozvučí vlakové pískanie. Organizátori totiž pozývajú širokú verejnosť na historickú jazdu motorovým rušňom Magda M 131.112 5. Podujatie na trati Košice – Rožňava – Betliar – Dobšiná a späť, pripravili pod názvom Poklad sklenenej pani na piatok 17. mája.

Odchod zo železničnej stanice v Košiciach je naplánovaný na 13:30 hod., príchod do Rožňavy na 14:55 hod, odtiaľ odchod do Nižnej Slanej na 15:10 hod., kam by mal  vlak doraziť o 15:30 hod. a pokračovať ďalej do Dobšinej o  15:32 hod. Príchod do konečnej stanice,Dobšinej je naplánovaný na 15:55 hod.Z Dobšinej sa bude odchádzať o 20:10 hod. s krátkym zastavením v Nižnej Slanej o 20:25 hod. a pokračovaním do Rožňavy, kam by mala súprava doraziť  o 20:50 hod. O 21:05 hod. pokračuje cesta historickým vlakom do Košíc, kde je plánovaný príchod o 22:20 hod.

V úseku Rožňava – Dobšiná a späť je možnosť zastavenia vlaku na znamenie. Pre účastníkov je v Dobšinej pripravený bohatý program ako tradičný remeselný jarmok, folklórny súbor Gemer a detský folklórny súbor Gemerčatá, tanečná skupina Čarovné ostrohy, orchester Viliama Didiáša, vpád Turkov – vystúpenie skupiny historického šermu SARUS, hľadanie pokladu sklenenej pani, súťažný program pre dospelých a koncert skupiny Heľenine oči.

Jednosmerný lístok stojí 6 eur (4 eurá pre deti), obojsmerný lístok 10 eur (6 eur pre deti) a rodinný lístok 30 eur (dospelí + deti). Odporúčané je dobrovoľné cestovné, ktorého výťažok poputuje na záchranu a opravu historických rušňov. Počet miest vo vlaku je obmedzený, rezervácie si záujemcovia môžu dohodnúť výlučne na emailovej adrese khkv@khkv.sk , prípadné informácie získate na 0905 496 426.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »