Kultúra

Piataci zo ZŠ Dobšiná na dni otvorených dverí vo vojenskom útvare

 

V rámci Dňa otvorených dverí 2. júna 2017 otvoril svoje brány pre širokú verejnosť Vojenský útvar 7945 v Rožňave. Každý, kto mal záujem pozrieť sa zblízka, ako to vyzerá v Prápore radiačno-chemicko-biologickej ochrany (RCHBO) v Rožňave, mal možnosť prísť do priestorov útvaru a pozrieť si nielen vojenskú techniku, ale i rôzne praktické ukážky rožňavských chemikov.

Deň otvorených dverí bol určený predovšetkým pre deti materských a základných škôl, no a piataci zo ZŠ Dobšiná si ho ozaj vychutnávali. Veď na chvíľu sa mohli stať profesionálnymi vojakmi, sadnúť si za volant vojenského auta, či pozrieť sa z bezprostrednej blízkosti na rôzne zbrane. Pre deti bola pripravená aj prezentácia techniky, výzbroje, výstava historických zbraní z druhej svetovej vojny, ale i statické a dynamické ukážky práporu RCHBO. S veľkým záujmom deti sledovali praktické ukážky hasičov a policajtov v akcii, či ukážky kynológov policajného zboru a predvádzanie prvkov sebaobrany. Vyskúšať si mohli najmodernejšie prostriedky na individuálnu ochranu, spojovacie prostriedky, pomocou špeciálnych prístrojov hľadali míny, získali množstvo zaujímavých informácií a zasúťažili si.

Žiaci si tento deň naplno vychutnali a najväčšie prekvapenie zažili, keď sa im v rámci ukážky práce kynológov predstavil policajný psík Konan, ktorý pod menom Arpi účinkoval v populárnom seriáli „1890“ natáčanom v Betliari. Na záver by sme sa radi aj touto cestou poďakovali kapitánovi Mariánovi Turicovi, ktorý nás ochotne sprevádzal po celom areáli a pripravil nám harmonogram akcie tak, aby sme stihli všetky najzaujímavejšie ukážky a aktivity.

Mgr. Marína Krivanská & Ing. Janka Liptáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »