Aktuality

Otvorene o Alwegu

 

Vážení spoluobčania , nedá mi nereagovať na vzniknutú situáciu ohľadne môjho materiálového rozpočtu Alweg Dobšiná. V prvom rade chcem upokojiť všetkých tých, ktorí toto moje konanie vôbec nepochopili, alebo ako je už zvykom vysvetlili si to po svojom. NIE ja nemám záujem kúpiť areál Alwegu ani som si tento rozpočet nepripravoval pre seba. Tento rozpočet som vypracoval sám a nie je to profesionálny rozpočet od profesionálneho rozpočtára, ani to nie je projekt od projektanta, ani mi to nepripravovala žiadna ekonómka to len na margo toho, že som tam omylom napísal 19% DPH miesto 20% a niekto nazval moju ekonómku blbou. 

 

Tento omyl vznikol tak, že kým som si robil papiere sám bolo DPH 19% tak som automaticky napísal 19% od kedy je 20% mám ekonómku. Či je to 19% či 20% nič to na celkovej cene nemení. Je to moja amatérska práca, je to len snaha občana, nie čim prispieť, ktorá mala dokázať, že na kúpu materiálu nie sú potrebné strašné milióny, ako to niektorí tvrdia a považujú to za dôvod predaja. Dokázal som , že za určitú sumu sa dá nakúpiť materiál potrebný na rekonštrukciu, za sumu, ktorá je reálna a ja osobne som chodil po firmách a tieto ceny zisťoval. Niektorí sa pozastavili na tom, že odkiaľ 10% zľava a reagovali na to, že určite už mám pripravenú firmu, ktorá to dodá s touto zľavou.

 

Je mi z toho smiešne aj do plaču, skúste si zájsť do hociktorého obchodu s materiálom a opýtajte sa či vám dajú zľavu pri kúpe väčšieho množstva, každý ponúkol 10%, takže odtiaľ sú tie percentá. Nerozumiem prečo to chce niekto posudzovať ako projekt, alebo ako profesionálny rozpočet. Je to len pár hárkov papiera s pravdivou cenou materiálu, ktoré by pomohli pri písaní projektu, alebo pri písaní profesionálneho rozpočtu. Navrhol som to posunúť do Mestského zastupiteľstva, aby sa tým zaoberalo.

 

Najmä zaoberalo sa tým čo ďalej s Alwegom či sa budú hľadať peniaze na jeho záchranu a nie tým čím sa zaoberali ľudia, ktorí to dostáli do rúk, hľadali chyby v percentách na DPH, zaoberali sa zľavou, zaoberali sa mojou osobou, aký som mal na toto dôvod. Pre niekoho z Mestskej radnice je nepochopiteľné, že niekto dokáže niečo urobiť aj nezištne. Je to smiešne! Tým mojím rozpočtom sa vôbec nebolo potrebné zaoberať, dôležitý tam bol len jeden údaj a to konečná cena potrebná na kúpu materiálu.

 

V tejto chvíli už viem, že sa nebudú hľadať žiadne financie a znovu sa Alweg bude predávať, ak to schváli Mestské zastupiteľstvo. Mám si ho vraj kúpiť keď som taký . . .. Je to hanba! Mojím zámerom bolo a stále je, aby Alweg patril mestu bol zrekonštruovaný a funkčný. Navrhol som, že práce by boli vykonávané svojpomocne. Mestskými organizáciami, športovcami, spolkami, Dobšinskými podnikateľmi …atď.

 

Bolo mi oznámené, že som sa asi zbláznil keď si myslím, že niekto príde zadarmo čo i len prstom pohnúť. Pýtam sa Vás občania Dobšinej boli by ste ochotní pomôcť odrobením pár hodín zadarmo, len za guláš a pivko na rekonštrukcii Alwegu, ktorý by zostal majetkom mesta ? Ja áno, záleží mi na tomto meste a považujem za povinnosť nezištne pomôcť. Pridali sa ku mne moji zamestnanci a aj môj oddiel Fitness Calisto. Budete ďalší ???

 

Poznámka redakcie: Materiálny rozpočet k stiahnutiu TU.

 

Ján Slovák

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »