Šport

Olympijské atletické hry v Nižnej Slanej

V pondelok 19.06.2023 sa na Základnej škole v Nižnej Slanej uskutočnil piaty ročník Olympijských atletických hier, ktorého sa zúčastnili žiaci  ZŠ s MŠ Nižná Slaná, ZŠ Vlachovo, ZŠ Gemerská Poloma, ZŠ Rejdová, ZŠ Dobšiná, Reedukačné centrum Mlynky, Spojená škola Dobšiná a Centrum pre deti a rodiny v Dobšinej. Hry otvoril pán riaditeľ Mgr. Erik Fischer. Po sľube súťažiacich a rozhodcov sa žiaci našej školy ZŠ Eugena Ruffínyho zapojili do jednotlivých disciplín s veľkou chuťou si zašportovať  a odhodlaním zvíťaziť.

Žiaci si zasúťažili v skoku do diaľky, v behu na 50 m a 60 m, v hode kriketovou loptičkou, v štafete 3x 100 m a záverečnou disciplínou bol vyčerpávajúci, ale veľmi zaujímavý crossfit.

Družstvo chlapcov  I. stupňa sa umiestnilo  v zložení: Horváth Lukáš, Gunár Marek a Tokarčík Branko  na 3. mieste. Družstvo dievčat  I. stupňa v zložení:  Ondrejčíková Alexandra, Hudáková Tamara a Máliková Karolína získali  tiež krásne 3. miesto.  Družstvo chlapcov  II. stupňa v zložení: Hutník Samuel, Lalik Alexander a Červenák Milan sa umiestnili na 1. mieste. Družstvo dievčat v zložení:  Krivanská Katarína, Sadlowská Sofia a Hudáková Laura na 2. mieste.

V súťažiach jednotlivcov získala Tamara Hudáková 2. miesto v behu na 50 m, Branko Tokarčík získal 3. miesto v behu na 50 m a tiež 3. miesto v crossfite. Straršie žiačky získali v štafete 3. miesto, Laura Hudáková 1. miesto v behu na 60 m, 2. miesto v hode kriketovou loptičkou. Starší žiaci vyhrali v štafete 1. miesto, Alexander Lalik získal 1. miesto v behu na 60 m a tiež v crossfite. Všetkým  víťazom a zúčastneným žiakom srdečne blahoželáme a prajeme veľa chuti do ďalšieho športovania.