Aktuality

Nečakaný hubársky skvost na záhrade v Dobšinej!

 

Nádherný „úlovok“ vo forme nálezu Vatovca obrovského (Calvatia gigantea) sa podaril Mgr. Milanovi Capákovi z Rožňavy. Učiteľ, ktorý sa preslávil občianskym aktivizmom vo svojom rodnom meste natrafil na konci septembra v našich končinách na úžasný hubársky nález, ktorý bez váhania chytí za srdce nejedného aktívneho hubára. Ako však sám pán Capák uviedol, za týmto výnimočným nálezom nemusel chodiť vôbec ďaleko a čakal ho doslovne na záhrade.

„Pri posúvaní elektrického ohradníka na farskej záhrade v Dobšinej, kde som mal s láskavým dovolením pána farára Gdovina svoju kobylku, som si všimol na zemi loptu. Podišiel som k nej a zistil som, že o loptu sa nejedná, ale je to Vatovec obrovský, ktorý vážil 4 kg. Ešte v ten deň sme Vatovec pripravili podľa receptu pani Márie Kosznovej a za pomoci jej dcér Lucie a Marušky, kde sa z tohto nečakaného hubárskeho skvostu nasýtilo 8 dospelých a detí. Bola to skutočná gastronomická lahôdka,“ uzatvára pán Capák, ktorý sa roky snaží žiť v súlade s prírodou a nález Vatovca pokladá za jej odmenu.

Text: Juraj Karika, foto: sukr. archív

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »