Aktuality

Na dosah: V Dobšinej vyrastie Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti

 

Vážení Dobšinčania, ale aj obyvatelia okolitých obcí. Po niekoľkoročnom boji o zlepšenie stavu zdravotnej starostlivosti v našom meste sa nám konečne podarilo pohnúť dopredu. Vybudovanie nového zdravotného centra v Dobšinej sa pomaličky stáva realitou. V rámci výzvy Integrovaného regionálneho operačného programu naše mesto v rámci I. kola výberového konania podalo, v termíne uzávierky na predkladanie žiadosti do 29.06.2018, žiadosť o posúdenie projektového zámeru na zriadenie Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti v meste Dobšiná.

Po vykonaní hodnotiaceho procesu bola mestu v mesiaci august 2018 doručená pozitívna hodnotiaca správa k projektovému zámeru. V súčasnosti je vyhlásená výzva na predkladanie žiadosti o NFP (II. kolo výberového procesu)  pripravuje sa dokumentácia, povinné prílohy, v zmysle dokumentácie k výzve pre možnosť podania žiadosti o poskytnutie NFP na realizáciu projektového zámeru rekonštrukcie zdravotného strediska a zriadenie CIZS v meste. Termín uzávierky na predloženie žiadosti o NFP je 23.november 2018. Prípravu celej žiadosti pravidelne konzultujeme s odborníkmi a keďže mesto Dobšiná je zaradené v zozname realizácií takýchto projektov na popredných miestach je predschválená táto veľmi potrebná realizácia pre celú našu spádovú oblasť.

Záujem nových lekárov pracovať v Dobšinej je potvrdený ich písomným súhlasom čo bolo súčasťou podania žiadosti. Po lopate povedané, že po rekonštrukcii zdravotného strediska nastúpia aj noví lekári k už existujúcim, ktorí vykonávajú svoju prax u nás, za čo im patrí veľký obdiv za zvládanie niekoľkoročnej, nazvem to až kritickej situácie v našom meste.

V súlade so spracovanou architektonickou štúdiou a následne projektovou dokumentáciou sú v CIZS navrhnuté tieto miestnosti: 2 miestnosti – všeobecný lekár pre deti a dorast, 2 miestnosti – všeobecný lekár pre dospelých, 1 miestnosť – gynekológ, 1 miestnosť – univerzálna ambulancia s možnosťou jej alternatívneho využitia pre ordinovanie viacerých špecialistov 1 miestnosť – rýchle laboratórium, 2 miestnosti – stomatológ a v neposlednom rade miestnosti pre rýchlu zdravotnú záchrannú službu.

Súčasťou rekonštrukcie bude zabezpečenie bezbariérového prístupu, čo zhŕňa veľmi potrebný výťah a rekonštrukčné práce, za účelom zabezpečenia zvýšenia energetickej hospodárnosti rekonštruovanej budovy. Predpokladaný začiatok tejto veľkej rekonštrukcie je naplánovaný na leto 2019.

Ján Slovák, primátor mesta Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »