Posledné tankovanie ukončilo motoristickú sezónu 2018

V sobotu 13.10.2018 sa v divadelnej sále Kultúrneho domu v Dobšinej už po 7. krát uskutočnilo podujatie, ktoré každoročne ukončuje motoristickú sezónu v našom meste a nesie názov „Posledné tankovanie“. Majstrovstvá Európy pretekov automobilov do vrchu Dobšinský kopec 2018, dopadli nadmieru dobre. Vyšlo počasie, diváci sa postarali o dokonalú kulisu a nakoniec sa najrýchlejší jazdec tohto ročníka Christian Merli, postaral aj o nový traťový rekord a stanovil jeho hranicu na 2:15,425.

Na Poslednom tankovaní sa k priebehu tohtoročných pretekov v príhovoroch vrátili predseda organizačného výboru a primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák spoločne s riaditeľom pretekov, Marcelom Kollárikom. Zhodnotili a vyjadrili svoju spokojnosť a rovnako tak nádej aj vieru v pokračovanie najväčšieho športového podujatia v našom meste a regióne.

Samotné Posledné tankovanie 2018 sa nieslo v duchu poďakovania a bilancovania a v neposlednej rade aj ocenenia tých, ktorým sme sa rozhodli túto poctu vzdať tento rok. Nedá sa postaviť na pódium všetkých, ktorí sa na organizácii podieľajú, asi by sme sa tam nevošli a tak každoročne vyberieme niekoľko jednotlivcov, aby sme mohli oceniť ich príspevok k nášmu podujatiu. Tento rok medzi ocenených partnerov podujatia boli vybraté tieto spoločnosti: MEDIARACING, LIQUI MOLY, SOS Tatry a Košický samosprávny kraj.

Z organizačného tímu sme tento rok ocenili Františka Pamulu, Štefániu Paulíkovú, Gabrielu Elexovú, Marianu Michalkovú, Daniela Blaška, Michala Macka, Ľudovíta Lukáča, Róberta Vida, Mariána Vikartovského a Jána Liptáka. Ocenenie in memoriam bolo udelené Lukášovi Quirschfeldovi, ktorý sa dlhé roky podieľal na organizácii bezpečnosti a žiaľ tento rok nás náhle opustil.

Do siene slávy, ktorá je venovaná činovníkom, ktorí stáli pri zrode, či po dlhé roky zachovávali myšlienku MUDr. Záhradníčka a udržiavali preteky automobilov do vrchu v Dobšinej živú a napriek problémom, ktoré určite stáli aj pred nimi sa nevzdali a vďaka nim dnes do nášho malého mesta zavíta každoročne Európska špička tohto športu, sme uviedli dvoch pánov: Jaroslava Pavláka a Zoltána Kubányiho.

Ešte raz sa chceme aj touto cestou poďakovať všetkým ľuďom z Dobšinej za ich podporu a pomoc. Všetkým ľuďom z okolia, ktorí prišli a pomohli nám, aby sme boli úspešní a aby sa meno Dobšinej a nášho kopca spropagovalo v tom najlepšom svetle. Už o pár dní sa vo Švajčiarsku rozhodne o osude kopca z medzinárodného hľadiska, zhodnotia sa správy, pripomienky a podnety a kompetentní rozhodnú o pridelení štatútu organizácie Majstrovstiev Európy. Sme si vedomí toho, že situácia v Dobšinej nie je ľahká, mesto zápasí z problémami ako každé iné, ale pokiaľ bude vôľa a ľudia v sebe nájdu pochopenie a podporu, verím, že sa v Dobšinej budú konať Majstrovstvá Európy ešte veľa rokov a že na toto podujatie bude hrdých ešte viac Dobšinčanov. Ďakujeme všetkým za podporu a tešíme sa pri ďalších podujatiach, ktorými zviditeľňujeme naše mesto doma i v zahraničí.

Za organizačný výbor, Slavomír Kuchár – vedúci sekretariátu