Kultúra

Mikulášska nádielka v Dobšinej

 

Svätý Mikuláš spolu s čertom prijali naše pozvanie na návštevu a v stredu 7. decembra 2016 rozsvietením vianočného stromčeka na Námestí baníkov vyčarili vianočnú atmosféru aj v Dobšinej. Mikuláš priniesol deťom okrem sladkostí aj divadelnú rozprávku „Máša, Woody a Mikuláš“. Mikulášska rozprávka bola ako živá. Herci vtiahli deti do deja, stvárnili jednotlivé charaktery energicky, ale s krásou, akou si Vianočná atmosféra vyžaduje.

Súčasťou Mikulášskej nádielky bola športová akcia „Večerný nordic walking“, ktorú zahájili spoločnou rozcvičkou aj Mikuláš s čertom. Účastníci prešli severskou chôdzou trasu: Dobšiná, námestie – žrebčinec a späť (8 km) a po príchode ich čakala odmena v podobe vianočného punču. Akciu pre vás pripravili Mesto Dobšiná, Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš, Krajská organizácia cestovného ruchu Košický kraj, Komisia školstva, telovýchovy a športu.

Ing. Terézia Tkáčová, Katarína Vargová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »