Kultúra

Majster sudoku v Centre voľného času

 

Sudoku je dnes známa logická hra, ktorá má aj napriek svojmu japonskému pomenovaniu, európske korene. Cieľom hry je doplniť chýbajúce číslice v rozmedzí od 1 po 9 v presne stanovených pravidlách. Po celom svete sa organizujú súťaže, ktoré získali obľubu u širokej verejnosti. V Dobšinej sa v pondelok 17. marca usporiadal v miestnom Centre voľného času, detí a mládeže (CVČ) už druhý ročník súťaže s názvom Majster sudoku. Navštívili sme dobšinské CVČ, kde sme sa o tejto vydarenej akcií dozvedeli viac.

O všetkom nám povedala Ing. Mária Rybárová, riaditeľka CVČ, ktorá uviedla: „V minulom roku sme zorganizovali prvý ročník súťaže v riešení sudoku. Vzhľadom na to, že záujem o túto súťaž bol veľký, rozhodli sme sa zorganizovať aj jej druhý ročník. Cieľom bolo pripraviť podujatie, pre deti a mládež, ktorí majú záujem o logické hry, matematiku a súťaže. Súťažilo sa v troch kategóriách, prvý a druhý stupeň ZŠ a stredoškoláci. Najúspešnejší boli odmenení cenami, ktoré nám poskytlo mesto Dobšiná.“

Pravidlá sudoku sú veľmi jednoduché. Do prázdnych políčok sa vpisujú čísla od 1 po 9 tak, aby sa v každom riadku, v každom stĺpci a každom štvorci (3×3) objavila každá číslica iba raz. Sudoku pritom dokázateľne napomáha precvičiť si myseľ pamäť a logické myslenie. Majstra v sudoku v Dobšinej sa zúčastnilo až 31 súťažiacich a my vám prinášame mená víťazov. 1. kategória: 1. Michaela Novotná, 2. Janka Novotná 3. Miroslav Herčka. 2. kategória: 1. Anna Fedorová, 2. Simona Mlynárová, 3. Arnold Nagy. 3. kategória: 1. Alexander Gunár, 2. Stanislav Mutovič , 3. Kristína Vranecová.

{gallery}foto_organizacie/cvc_sudoku{/gallery}

Poskytnuté foto: CVČ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »