Krimi

Prehľad prípadov Mestskej polície

 

Pri plnení úloh súvisiacich s činnosťou Mestskej polície majú jej členovia postavenie verejného činiteľa. Aj počas vianočného obdobia, jej príslušníci stále dbali na verejný poriadok v meste Dobšiná, čo dokazuje aj posledná správa z ich činnosti. Presvedčte sa sami, kde všade museli Mestskí policajti zasahovať, pričom sa jedná iba o výber z množstva prípadov, ktoré musia niekedy riešiť denne, aj v tomto období, často pre nedisciplinovanosť. Svoje zohráva aj alkohol, výtržnosti, či krádeže a to aj mladistvých a maloletých osôb. Pozrite sa na prípady Mestskej polície za uplynulé obdobie, teda január a február. 

4.1. Hliadka MsP vykonala vo večerných hodinách spoločný zákrok s hliadkou OOPZ, na základe oznámenia, že v podniku je opitý muž, inak pravidelný narušovateľ poriadku, ktorý ako vždy obťažuje hosti, napáda ich a nechce opustiť podnik. Podozrivý na výzvy hliadky nereagoval, dokonca chytil zakročujúceho policajta pod krk. Nakoniec sa podarilo menovaného dostať do služobného vozidla a bol predvedený na oddelenie. Vysokoškolsky vzdelaného muža pravidelne takto zmôže alkohol a potom nevie ovládať svoje správanie. Skutok realizuje OOPZ.

7.1. Pracovníčka potravín oznámila krádež v predajni. Hliadka na mieste zistila, že sa jedná o 29 ročného muža z Dobšinej, ktorý odcudzil kus slaniny v hodnote asi 1.-€. Keďže na mieste pokutu zaplatiť nevedel, bol mu vydaný šek na pokutu nezaplatenú. Škoda, že skromné finančné prostriedky mína s partiou na „ čučo“ a tak mu potom neostane na iné.

14.1. Dôchodkyňa z Dobšinej oznámila, že jej v presne nezistenú dobu niekto ukradol dámsky horský bicykel, ktorý mala opretý a neuzamknutý, niekoľko týždňov pri výťahovej šachte v bytovke na sídlisku. Má problémy s chôdzou a bicykel používa na presun. Nebolo to práve šťastné riešenie, takto si uskladňovať bicykel, ktorý pôsobí opustene a je magnetom pre zlodejov. Poškodená poskytla presný popis bicykla a vo veci sa vykonáva objasňovanie.

20.1. V nočných hodinách už po niekoľký krát oznámila obyvateľka Dobšinej, že ich susedia po prevzatí dávok si robia doma diskotéku, púšťaním hlasnej hudby a vykrikujú po dvore, čo ich ruší a nemôžu spať, nakoľko musia ráno vstávať do práce. Hliadka majiteľovi domu uložila pokutu za rušenie nočného kľudu, ktorú zaplatil. Nebolo to po prvý krát.

22.1. Aj v druhom prípade oznámila obyvateľka Dobšinej, narušovanie nočného kľudu, tento krát z opačného konca mesta. V tomto prípade si však majiteľ nedal povedať, dokonca začal nadávať hliadke a napadol člena hliadky. Boli použité donucovacie prostriedky a bol predvedený na oddelenie. Keďže nemal na pokutu na mieste ,dostal šek. Takéto oznámenia riešime pravidelne každý mesiac.

4.2. V ranných hodinách bol hliadkou spozorovaný dym z rodinného domu na Zimnej ulici. Na mieste hliadka zistila silné zadymenie medzi dvoma domami. Násilím otvorila dvere vedúce do úzkeho priechodu medzi domami a vo vnútri zistila, že horí strecha jedného z nich a na druhom prístrešok za domom. V dome sa majiteľka nenachádzala. Do dvora druhého domu bola železná bránka zamknutá. Tak ju druhý člen hliadky preskočil a zburcoval majiteľa domu, ktorý v snahe ochrániť si majetok začal hasiť povalu domu a olievať steny natiahnutou hadicou z kúpeľne. Majiteľ sa do poslednej chvíle snažil hasiť požiar hadicou, nakoniec ho z domu musela vyviesť hliadka. Privolaným hasičom sa nakoniec podarilo požiar uhasiť. Príčiny vzniku požiaru určí vyšetrovanie.

6.2. Následne na udalosti zo dna 4.2. došlo v dopoludňajších hodinách k nadávkam a fyzickému napadnutiu medzi členmi rodín z domov, kde došlo k požiaru, ktorí sa navzájom obviňovali zo zapríčinenia požiaru. MsP riešila dve oznámenia zo vzájomného napádania a ďalšie dve oznámenia šetrilo OOPZ. Oznámenia boli riešené v zmysle zákona.

10.2. Hliadkou v dopoludňajších hodinách zistené porušenie nariadenia mesta na ulici SNP, kde majiteľ psa neodstránil výkaly, ktorými jeho pes znečistil verejné priestranstvo. Za neplnenie si svojich povinností mu bola uložená bloková pokuta, ktorú zaplatil. V záujme dodržiavania čistoty na verejných priestranstvách sa budeme zameriavať na takýchto majiteľov.

13.2. V rámci súčinnosti s OOPZ bola poskytnutá asistencia hliadke, ktorá šetrila prípad odcudzenia motorového vozidla. Hliadka OOPZ vozidlo zadržala na ulici SNP, kde bolo na mieste zistené, že vozidlo zobral syn majiteľa vozidla aj s kamarátmi bez jeho vedomia. Na mieste boli vykonané potrebné úkony. Vec realizuje Polícia ako trestný čin neoprávneného užívania cudzej veci.

15.2. V popoludňajších hodinách na základe upozornenia občanov, zistený na námestí 17 ročný mladík z Dobšinej, ktorý posilnený alkoholom pobehoval pred predajnou a ohrozoval dýkou okoloidúcich a návštevníkov predajne. Za svoje nerozvážne konanie a požitie alkoholu ako mladistvý, mu bola uložená bloková pokuta.

18.2. Požiadalo riaditeľstvo ZŠ o súčinnosť pri prejednávaní porušenia školského poriadku a priestupku proti občianskemu spolunažívaniu, ktorého sa dopustil už 16 ročný žiak, občan z Dobšinej. Ten sa počas hodiny neslušne správal k učiteľke a na upozornenie reagoval tak, že jej ukázal zdvihnutý stredný prst na oboch rukách. Preto ho učiteľka požiadala, aby šiel s ňou do riaditeľne, na čo jej odpovedal, že ak chce niečo s ním riaditeľ, nech príde on za ním. Mladík po pohovore v riaditeľni ušiel zo školy domov s tým, že ho policajti zbili a dostavil sa s rozhorčenými rodičmi, ktorí sa pohoršovali nad jednaním školy a hliadky. Prípad je v šetrení. Aj takýto prístup majú k výchove svojich detí niektorí naši občania.

28.2. V bytovke na Novej ulici bol hliadkou zaznamenaný pohyb neznámych občanov. Na mieste boli zistení dvaja občania z Fiľakova, ktorí vykonávali podomový predaj bez povolenia a preukázania dokladov k tovaru. Zároveň sa obyvateľka bytovky sťažovala, že boli otravní a snažili sa silou mocou dostať do bytu. Za porušenie nariadenia o predaji im bola uložená pokuta a predaj zakázaný.

Ilustračné foto: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »