Kultúra

Letné olympijské hry detí z materskej školy

„My, najmenší budúci športoví olympionici sľubujeme, že budeme súťažiť čestne a zo všetkých síl“. Už po desiaty raz sa zložil sľub najmenších športovcov na ihrisku TJ. X. roč. LOH MŠ UL. –  SNP v Dobšinej, sa konal 08.06.2017 na ihrisku TJ. Počas olympijskej hymny, bohyne športu priniesli olympijskú vlajku, ktorá viala počas priebehu celých hier. Súťažilo sa v disciplínach: beh na krátku vzdialenosť, hod na cieľ, hod na diaľku, skok z miesta.

Nesúťaživé disciplíny: streľba loptou do brány, skok vo vreci, preťahovanie lanom, prekážková dráha – chôdza po lane, preliezanie tunelom, preskakovanie prekážok, chôdza po rebríku, slalomová chôdza. Súťažilo 66 detí. Medzi najúspešnejších športovcov patrili z triedy Sovičky: Samko Breuer, Erik Spišák, Laura Hudáková. Z triedy Motýliky: Martin Teo Korfanta, Tiborko Tomi, Lucka Horváthová. Z triedy Lienky: Samko Cina, Evka Augustiňáková, Marek Opremčák. Z triedy Slniečka: Emka Bao Anh Le Huu, Dianka Lešková Rusnáková, Vikinka Šmucerová. Blahoželáme!

Každá trieda okrem medailí získala „ Putovný pohár “ od pána primátora. Na záver nechýbalo ani malé občerstvenie. Veľká vďaka patrí Mestu Dobšiná v zastúpení pána primátora, Jána Slováka, ktorý nám túto krásnu športovú aktivitu sponzoroval. Poďakovanie patrí aj Mestským lesom spol. s.r.o. Dobšiná, za poskytnutie Avie na prevoz pre najmenšie deti. Kolegyniam za realizáciu súťaží a zdarný priebeh tejto aktivity, z ktorej deti mali obrovskú radosť. Odnášali si z nej príjemné športové zážitky a dobrú náladu.  „ Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa“.

Zuzana Korfantová