Stredoslovenský pohár v lukostreľbe v Dobšinej

Lukostrelecký klub Dobšiná s výraznou podporou Mesta Dobšiná a Mestských Lesov Dobšiná usporiadal 10.06.2017 2. kolo Stredoslovenského pohára. V krásnom prostredí dobšinských lesov a vodnej nádrže Niže mesta sa stretlo asi 60 lukostrelcov zo Slovenska a Maďarska. Po registrácii a rozcvičke na cvičnej strelnici sa súťažiaci v jednotlivých skupinách rozišli na trať k svojim stanoviskám. Celkovo náročnú trať, ktorá pozostávala z 20-tich 3D terčov zvládli všetci úspešne a pozitívne odozvy ma veľmi potešili.

Po vynikajúcom gulášiku ktorý nám pripravili naši kuchári bolo vyhlásenie výsledkov kde sa naši členovia umiestnili takto: Veronika Vilimová (HU kadet 1) – 1.miesto, Viktória Vilimová (HU kadet 4) – 4.miesto, Mária Dobríková (PBHB senior) – 1.miesto, Michal Samuel (TRRB senior) – 3.miesto, Peter Karcel (TRLB senior) – 1.mesto, Martin Hrebenár (TRRB senior) – 6.miesto. Nakoniec by som chcel poďakovať celému organizačnému tímu za perfektne pripravenú akciu, pánovi primátorovi, Jánovi Slovákovi za krásne poháre pre našich najmenších lukostrelcov. Víťazom gratulujem a teším sa na ďalší ročník SSP 2018.

Peter Vilim