Krimi

Júl a august z pohľadu Mestskej polície

 

Pri plnení úloh súvisiacich s činnosťou Mestskej polície majú jej členovia postavenie verejného činiteľa. Aj počas obdobia z predložených prípadov, jej príslušníci stále dbali na verejný poriadok v meste Dobšiná, čo dokazuje aj posledná správa z ich činnosti. Presvedčte sa sami, kde všade museli Mestskí policajti zasahovať, pričom sa jedná iba o výber z množstva prípadov, ktoré musia riešiť niekedy denne, aj v tomto období, často pre nedisciplinovanosť. Svoje zohráva aj alkohol, výtržnosti, či krádeže a to aj mladistvých a maloletých osôb. Pozrite sa na prípady Mestskej polície za uplynulé obdobie, mesiace júl a august.

2.7. tunajšie OOPZ požiadalo o súčinnosť v prípade krádeže peňazí z vrecka obyvateľa z Dobšinej. Bolo vykonané šetrenie v súčinnosti po páchateľovi, ktorý využil nepozornosť dôchodcu, keď si po nákupe v novinovom stánku vložil do vrecka nohavíc výdavok, ten k nemu priskočil, z vrecka nohavíc mu menšiu finančnú hotovosť šikovne vytiahol a z miesta ušiel. Ako páchateľ bol nakoniec zistený 13 ročný maloletý z Dobšinej. Vec realizuje Polícia ako podozrenie z trestného činu.

6.7. oznámila na tunajšie oddelenie MsP obyvateľka Dobšinej, že ju na SNP ulici napadol pes, ktorý vybehol z brány rodinného domu a spôsobil jej drobné zranenia. Hliadka na mieste vykonala šetrenie za prítomnosti majiteľa psa, ktorý uviedol, že bránka bola zatvorená a pes sa nemohol dostať sám na ulicu. Následnou kontrolou záznamu kamerového systému bolo zistené, že občianka vošla do dvora rodinného domu, aj napriek tomu, že na bránke bolo upozornenie, že v objekte je pustený pes. Vec podozrenia z priestupku porušenia VZN mesta, bola odložená, nakoľko nebolo preukázané, že majiteľ sa dopustil priestupku.

7.7. vo večerných hodinách bol na námestí zaznamenaný krik. Hliadka po príchode na miesto zistila, že krik spôsobuje rodinka aj s kočíkom, ktorí na seba kričali a sácali sa navzájom. Keď ich chcela hliadka predviesť na oddelenie MsP, tak 19 ročnej občianke z Dobšinej prišlo zle a odpadla. Bola jej privolaná RZS, ktorá ju odviezla na ošetrenie do Rožňavy, v dôsledku kombinácie liekov a alkoholu. Jej 23 ročnému druhovi bola uložená pokuta za budenie verejného pohoršenia.

9.7. v popoludňajších hodinách požiadalo tunajšie OOPZ o pomoc pri realizovaní dopravnej nehody na ceste I. triedy.

10.7. na MsP oznámil občan z Dobšinej, že deň predtým večer požičal svojmu kamarátovi horský bicykel, s ktorým menovaný odišiel do pohostinského zariadenia v dolnej časti mesta. Ten ho tam oprel nezabezpečený o múr a šiel do zariadenia na pivo. Keď vyšiel von tak zistil, že bicykel tam už nie. Majiteľ poskytol popis bicykla, pre šetrenie vo veci podozrenia z krádeže a od kamaráta si vyžaduje teraz nahradiť škodu.

10.7. prišiel oznámiť majiteľ domu na SNP ulici, že k nemu pred dvoma dňami prišiel kamarát, ktorý spadol a zranil sa. Odvtedy u neho leží, je mu zle a nič nejedol. Hliadka po príchode na miesto zistila 55 ročného občana z Dobšinej ležať na pohovke v dosť zlom zdravotnom stave. Ihneď bola privolaná RZS, ktorá menovaného odviezla do nemocnice aj pre podozrenie na zlomeninu.

11.7. hliadka na základe upozornenia vykonala kontrolu nad Kúpeľnou ulicou, kde sa mala údajne nachádzať vyhodená zdochlina. Na mieste zistila, že sa jedná o koňa v značnom štádiu rozkladu. Vykonaným šetrením bol ako majiteľ zistený chovateľ z Dobšinej, ktorý po tom, čo kôň údajne napadol člena rodiny ho vyviedol za záhradky, kde ho usmrtil obzvlášť surovým spôsobom. Vo veci bolo preto vyrozumené OOPZ a veterinárny lekár. Prípad realizuje Polícia pre podozrenie z trestného činu.

19.7. v nočných hodinách bol hliadkou zistený neznámy občan, ktorý ležal na trávnatom poraste v centre mesta. Na mieste hliadka zistila, že je zranený na hlave a krváca, preto bola privolaná RZS, ktorá menovaného odviezla na ošetrenie. Jednalo sa o 50 ročného občana Dediniek, ktorý si zranenie spôsobil pádom po požití alkoholu. Cudzie zavinenie nebolo zistené, čo bolo potvrdené vyhodnotením záznamu KS.

22.7. v podvečerných hodinách pracovník KS zistil, že pred zariadením na Zimnej ul. občana, ktorý práve vyšiel zo zariadenia, sleduje nejaký mladík, ktorý sa potom rozbehol preč. Hliadka na mieste zistila 57 ročného občana, ktorý uviedol, že vyšiel zo zariadenia a keď chcel nasadnúť na bicykel, priskočil k nemu nejaký mladík, z vrecka mu vytiahol peňaženku a dal sa hneď na útek. Hliadka vykonala šetrenie v meste a na základe popisu bol ako podozrivý zistený a predvedený 13 ročný maloletý občan z Dobšinej, ktorý sa k činu aj doznal. Nakoľko sa už obdobného skutku dopustil prevedeného rovnakým spôsobom, jednalo sa o podozrenie z trestného činu, preto bola vec odovzdaná OOPZ na realizáciu.

2.8. podvečer prijala MsP oznámenie, že v časti Dankovej sa nachádza vozidlo a jeho majiteľ ho umýva pri potoku. Vykonaným šetrením na mieste hliadka zistila motorové vozidlo s Rožňavskou ŠPZ a 22 ročného majiteľa s trvalým pobytom Kunová Teplica, ktorý nerešpektoval zákaz vjazdu do lesa a znečisťoval potok pri umývaní vozidla. Pri preverovaní vodiča bolo tiež zistené, že tento nevlastní vodičský preukaz, nakoľko mu bol zadržaný. Podozrivý bol predvedený na OOPZ, ktoré vec realizuje.

4.8. v nočných hodinách na základe telefonického oznámenia požiadalo OOPZ o súčinnosť pri zákroku na Cintorínskej ul., kde malo dôjsť k bitke. Hliadky vykonali spoločný zákrok na uvedenej ulici, kde došlo k hromadnej bitke medzi susedmi bývajúcimi vedľa seba. Do bitky sa zapojili celé rodiny údajne preto, lebo v dome oznamovateľa mali robiť hluk a susedia ich upozornili, aby boli ticho, načo nereagovali a tak si mnohopočetná susedná rodina robila poriadok sama. Na mieste bol obnovený verejný poriadok, prípad realizuje OOPZ ako podozrenie z priestupku.

26.8. vo večerných hodinách požiadalo tunajšie OOPZ o spoluprácu pri riešení rozbitia sklenenej výplne na rodinnom dome na Zimnej ul. Poškodená občianka mesta popísala útočníka, ktorého sa na základe vykonaného šetrenia podarilo vypátrať. Ako páchateľ bol zistený a predvedený 18 ročný občan z Novej ul., ktorý v opojení alkoholu a možno aj niečoho iného, sa dobýjal do domu poškodenej. Napokon jej lopatou rozbil sklenenú výplň na okne. Vec realizuje OOPZ pre poškodzovanie cudzieho majetku.

27.8. bolo na MsP oznámené pracovníkom vykonávajúcim ochrannú službu v lese vozidlo parkujúce v časti nad Voniarkami. Vykonaným šetrením bol ako páchateľ zistený 43 ročný občan z Rožňavy, ktorému za priestupok porušenia zákazu vjazdu bola uložená bloková pokuta, ktorú zaplatil po predvolaní.

Ilustračné foto: MsP Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »