Kultúra

Fašiangový karneval v materskej škole

 

Fašiangy sú obdobím radosti ,veselosti, plné zábav a hudby. Pre deti sme pripravili veselý týždeň fašiangových aktivít. Formou prezentácie a rozhovoru si deti osvojili fašiangové zvyky, vyrábali papierové masky, pripravovali výzdobu, spievali, recitovali, tancovali, zdobili priestory MŠ a strašne sa tešili na tento očakávaný deň. Kúzelný deň – 8.február 2019, sa naša MŠ premenila na pestrofarebnú miestnosť plnú rozprávkových postavičiek. Všetci sa radovali, boli šťastní a veselí, veď bol to predsa fašiangový karneval. Karneval otvorila krásna víla Majka z rozprávkovej krajiny ,ktorá svojou kúzelnou paličkou začarovala všetky deti na krásne rozprávkové bytosti.

Detský karneval prebehol vo veselej nálade o ktorú sa postarali pani učiteľky, ktoré s deťmi pripravili veselé tanečné improvizácie ,s ktorými pobavili všetkých prítomných. Tety kuchárky zabezpečili pitný režim a muffinky pre detí a všetkých prítomných. Celé dopoludnie sa konalo v radostnej atmosfére, deti boli spokojné a všetci prítomní sa tešili spolu s nimi. Deti sa zabávali, tancovali, spievali a mali radosť z masiek, ktoré deťom priniesli a zhotovili rodičia. Za tanečné vystúpenie boli deti odmenené čokoládkou. Najkreatívnejšie masky boli odmenené aj vecnou odmenou. Poďakovanie patrí rodičom za prípravu prekrásnych masiek a všetkým ktorí sa podieľali na príprave karnevalu. Bol to deň plný radosti, spokojnosti a dobrej nálady, a preto si fašiangové tradície v MŠ zachováme naďalej.

Dana Gergošová, učiteľka MŠ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »