Šport

Dobšiná zakončila 8. ročník KSL, čaká nás finále!

 

V sobotu 2.februára sa uskutočnilo záverečné 3. kolo medzinárodnej KASprof Securityligy. Kultúrny dom v Dobšinej, prvýkrát otvoril svoje brány MMA podujatiu, kde mali zápasníci možnosť zabojovať o posledné cenné body do finále. Úvod odštartovali vyraďovacie zápasy do 66kg sa zúčastnili traja zápasníci, nechýbali stálice ligy z klubu Bojovník Strážske, Matúš Mydlo a Dávid Poľak. Tentokrát im však prvú priečku „vyfúkol“ nováčik Samuel Lehotský z Laugaricio Combat Club Trenčín.

Najpočetnejšou kategóriu bola opäť 77kg, kde si borci nič nedarovali, veď išlo o veľa. Boli to dynamické zápasy, ktoré sa neobišli ani bez zranení. Zlatú a striebornú priečku ovládli Tibor Baláž a Jozef Vlčko z Top Teamu Košice, bronz putoval do rúk Filipa Horvátha z Gladiators Team Partizánske.

V hmotnostnej kategórií do 84kg skončil na treťom mieste Tomáš Pittner z nového klubu Coloseum Martin. Tomáš si počínal veľmi dobre, avšak pre zranenie nemohol v súťaži ďalej pokračovať. Druhé miesto patrilo Romanovi Balážovi z LCC Trenčín, prvé miesto získal Ján Gogora z Gladiators Team Partizánske.

Ťažké váhy stále absentujú zápasníkov. Nad 93kg sa konal finálový zápas medzi Rastislavom Kvočkom zo Zvolena a Matyasom Vaszlayom z Tom Teamu Košice. Rastislavovi nevyšiel ani druhý zápas na 8. ročníku KSL a pohár putoval do rúk Vaszlaya.

„Tretie kolo KSL sa konalo prvýkrát v Dobšinej a bola to dobrá voľba. Z môjho pohľadu najlepšia atmosféra v celom ročníku, krásne zápasy. Nie je to však objektívne, keďže v Bardejove na 2.kole KSL som chýbal. Dobšiná je pre mňa výnimočná aj v tom, že som odštartoval rozhodcovskú kariéru“, povedal organizátor ligy Peter Kasan a čerstvo pasovaný rozhodca MMA. Po sčítaní a zhodnotení všetkých troch kôl, sa dozvieme finálové dvojice, ktoré 30. marca zabojujú o titulové opasky KSL!

Zdroj: Organizátori na FB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »