Kultúra

Dobšinskí gymnazisti vo vedecko-technickom centre

 

Jedného krásneho októbrového dňa sa tri triedy z gymnázia v Dobšinej vybrali na náučný výlet do Košíc. Boli to triedy 1.A, 2.A a 3.A osemročného štúdia.  Na výlet sme išli vláčikom o 5,47 ráno. Viete čo to bolo tak skoro vstávať? Posadali sme si do viacerých kupé. Vystúpili sme v Košiciach na železničnej stanici. Najskôr sme navštívili Dóm svätej Alžbety. Posadali sme si a v tichosti sme obdivovali jedinečný oltár, nástenné maľby a žasli sme nad prácou stredovekých umelcov. Niektorí sa aj pomodlili, dokonca aj ja.

Potom nasledovalo zaujímavé učenie fyziky, matematiky, logiky a iných vied vo Vedecko-technickom centre Technického múzea. Na interaktívnych modeloch sme si vyskúšali rôzne fyzikálne javy. Riešili sme hlavolamy, vyrábali elektrinu, vyskúšali sme si akustické javy a zrakové klamy, overili sme si Pytagorovu vetu, otestovali náš reakčný čas a pochopili aj niektoré kúzelnícke triky… Bolo to najlepšie múzeum v akom sme kedy boli. Po dvoch hodinách interaktívnej výučby nasledovala zábavná časť nášho výletu – OC Optima (hneď sme sa rozbehli na nákupy)  a 3D rozprávka Ja zloduch 2.

Pred kinom sme si kúpili pukance, kolu  a vychutnávali sme si víťazstvo dobra nad zlom. Cesta naspäť bola plná adrenalínu, trochu sme si aj pobehli, aby sme stihli vlak. Zažili sme aj výluku vlaku a museli sme prestupovať. V jednom kupé pre šesť osôb sme sedeli desiati. Bola sranda. Keďže smiech predlžuje život, tak my desiati sme už nesmrteľní. V Rožňave nás čakali naši rodičia, rozdelili sme sa do áut a odišli domov.

Bol to najlepší výlet na svete. A aby som nezabudla, chceme sa poďakovať našim pani profesorkám, že nám zorganizovali super výlet a tiež ďakujeme aj Železničnej spoločnosti Slovensko, že  v rámci akcie “Vlakom do múzeí“ sme sa do Košíc odviezli za 40 centov.

{gallery}foto_kultura/gym_vtc{/gallery}

Sára Smreková, Gymnázium Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »