Druhé bikrosové preteky v Dobšinej

V sobotu 19. októbra sa uskutočnil už druhý ročník bikrosových pretekov. Tie boli situované na sídlisko Rozkvet, kde v minulom roku za pomoci miestneho obyvateľa Vladimíra Václavíka vyrástla bikrosová dráha. Mnohí obyvatelia to vtedy privítali s nadšením, keďže ako je známe, veľa vyžitia najmä pre deti a mládež z dôvodu chýbajúcich detských ihrísk v Dobšinej nie je. Minulé sobotňajšie podujatie bolo o to príjemnejším, že jazdcom a návštevníkom prialo aj počasie. Pripomeňme, že Bikrosová dráha má rozlohu plochy 2400m2, v dĺžke 200m. Celkové výdavky projektu činili 5 400,56 eur z čoho schválená výška dotácie predstavovala 4 800 eur.

Na sobotňajšom preteku sa zúčastnilo presne 55 pretekárov, ktorí sa snažili podať čo najlepší výkon vo svojich kategóriách. Ako nám povedal Vladimír Václavík, ktorý je „otcom“ celého projektu: „Po veľkej pozitívnej odozve z minulého ročníka, chalani si žiadali, aby sa podujatie zopakovalo. Dali sme to teda dokopy a podarilo sa to aj vďaka silnej podpore sponzorov. Účasť je oproti minulému ročníku dvojnásobná a pretekári sú tu od stredu po východ Slovenska. Filozofiou dnešného dňa je nesedieť doma na zadku, robiť niečo pre seba, ale aj pre iných, najmä mladých ľudí, ktorí môžu svoj voľný čas tráviť zmysluplne.“ Vyspovedali sme aj jazdcov a tu sú ich reakcie.

Pavol Magda : „Táto akcia sa dá ohodnotiť len jedným slovom – vynikajúco! Akcia sa mi veľmi páčila ako aj trať, ktorá prešla obrovskými zmenami oproti minulému ročníku. Organizáciu musím taktiež veľmi pochváliť, lebo tam vôbec nič nechýbalo a všetko bolo pripravene ako má byť. Večer nasledovala afterpárty,  kde sme sa všetci poriadne zabavili ako sa patrí na koniec sezóny. A štafeta bola ďalším osviežujúcim prekvapením na preteku, do ktorého sa zapojilo nemálo jazdcov a každý si to len a len pochvaľoval.“

Michal Mikebiker Kuty: „Pretek bol super, rodinná atmosféra, počasie vyšlo perfektne aj povrch dráhy dobrý, chalani vraveli,  že treba viac šlapať, ale podľa mňa nič, čo by sme nezvládli. Štafeta bol veľmi dobrý nápad, aj keď mohla byť celohodinová, aspoň v našom tíme sa nikto nesťažoval, že by nevládal a skvele na nej bolo to, že sa rýchlo skamarátili bikeri z rôznych miest a vekových kategórii, keďže bojovali spoločne. Doriešiť by bolo treba asi ten štart, rampa by bola super, aj keď je to asi dosť finančne náročné pre malú lokalitu. Trať + štartovací pahorok by mohol byť trošku vyšší, aby na štarte boli biky položené dolu kopcom, už od začiatku, ale to sú detaily.“

Dendo Radótzy: „Podľa mňa to bolo také príjemné zakončenie na koniec sezóny zábava, aj trať bola lepšia po tých úpravách, ako minulý rok aj ten systém. Veľa ľudí, skvelá atmosféra, aj ta štafeta bola dobra . Dobré bolo hlavne to, že to nebolo ako minuli rok, bolo viac rozjazdov nie len jeden. Všeobecne skvelí organizátori a cítil som sa dobre.“

Bonbónik na záver preteku , bol spomenutý štafetový pretek na 60 minút. Spočíval v súboji troch desaťčlenných tímov. Tím, ktorý odjazdil za stanovený čas najviac kôl sa stal víťazom. Losovanie bolo náhodné, takže v mužstve sa stretli  a spoločne bojovali za svoj tím od najmladšieho po najstaršieho jazdca. Pre už pokročilejší čas a chladnejšie počasie sa zúčastnení dohodli na 30 minútovej jazde.  Vyhrali zelení, nasledovali žltí a na treťom mieste skončili oranžoví.

V minulom týždni sa bikrosová dráha znovu o niečo upravila a dnes je ešte prepracovanejšia ako bola v minulosti. Výsledky jednotlivých kategórií, fotogalériu a video nájdete pod príspevkom. Sponzori podporili toto podujatie najmä vecne a medzi top sponzorov patrí 1Energy, Penzión Calisto, Mesto Dobšiná, L Racing s.r.o., Mestské Lesy Dobšiná, BikeMagazín.sk. Mediálni partneri: Bang.sk, mestoDOBŠINÁ.sk – nezávislé internetové noviny, infonoviny.sk, Rožňava24.sk, BikeMagazín.sk.

Partnermi podujatia boli: Partneri podujatia: Soof.sk, SunBachledová, Hostinec Kolkáreň N.Slaná, Vojtech Bussányi, Coca-Cola HBC s.r.o., Holeshot Punx, Cafe Verde, TatraMoto, MAXXL Diskont, Chlieb-pečivo Lipták, MarVin, Technické služby Dobšiná, Sport Oulet, Vináreň Pizza, Pizzéria u Eda, Kníhkupectvo Sabol, VladoFoto.eu. Organizátori sa tešia na budúci ročník bikrosu v Dobšinej.

1. miesto

2. miesto