Kultúra

Denná letná činnosť v CVČ Dobšiná

Počas mesiaca júl sa v centre voľného času konala denná letná činnosť pozostávajúca z piatich týždňových turnusov. Každoročne je o našu letnú činnosť veľmi veľký záujem. Aj tento rok sme, predovšetkým dôvodu bezpečnosti detí, nedokázali splniť požiadavky všetkých rodičov a detí nakoľko sa nám už do apríla prihlásilo 47 detí. Snažíme sa prijať všetkých záujemcov, no uprednostňujeme tých, ktorí pravidelne navštevujú naše záujmové útvary, ale aj tých, ktorí sa letnej činnosti zúčastňujú niekoľko rokov. Pre deti sme aj tentoraz pripravili pestrý program pozostávajúci z obľúbených činností, no snažili sme sa pripraviť aj niečo nové a zaujímavé. Počasie nám prialo, preto sme takmer všetky dni trávili vonku.

Zrealizovali sme aj niekoľko celodenných výletov ako napr. návšteva Spišského hradu, zájazd na plaváreň, navštívili sme ARTFARMU v Drieňovci a v spolupráci s predsedníčkou miestnej organizácie Matice slovenskej p. Z. Bachňákovou sme zrealizovali poznávací výlet do Levoče. Každé leto spolupracujeme na obľúbených akciách aj s Mestskou políciou a Mestskými lesmi Dobšiná. K ďalším akciám, ktoré nemôžeme vynechať patria Farebný karneval, Vodná vojna, opekačka, Ramža, záhradný piknik a výlet na Čuntavu. Do programu sme zaradili aj nové akcie, napr. súťaž Zlatá žaba 2015, Výmenný jarmok, Pirátsky deň. Veríme, že sme deťom pripravili pekný prvý mesiac prázdnin, plný nových zážitkov, na ktoré budú radi spomínať.

Letný tábor Mraznica

Dňa 13. júla nastúpili deti z centra voľného času do 5 dňového letného tábora, ktorý sa konal v Hnilčíku, v rekreačnom zariadení Mraznica. Letného tábora sa zúčastnilo 22 detí a 2 vedúce. Program letného tábora bol pestrý. Prvý deň tábora sme boli na plavárni v Spišskej Novej Vsi kde sa deti vyšantili v 2 bazénoch a večer si maľovali svoje táborové tričká.  V areáli rekreačného zariadenia mali deti množstvo športového vyžitia ako futbalové ihrisko, tenisové ihrisko, volejbalové ihrisko, floorbal, biliard, stolný futbal, trampolína, preliezačky, šmýkačky.

S deťmi sme hrali množstvo športových súťaží,  navštívili sme banícke múzeum a baňu v Hnilčíku, deti si pripravili kostýmy z prírodných materiálov na karneval, opekali sme špekáčiky, kúpali sa v obrovskej kadi a posledný večer si zatancovali na diskotéke. Posledný deň tábora sme trávili  prehliadkou Spišského hradu. Domov sme sa vracali plný zážitkov a nových kamarátstiev. V mesiaci august môžu rodičia s deťmi využívať záhradu a športoviská Centra voľného času, po dohovore so zamestnancami centra.

Foto: CVČ Dobšiná