V Dobšinej na verejný poriadok dozerajú aj cyklohliadky

Od konca júla v Dobšinej na verejný poriadok začali okrem motorizovaných hliadok dozerať aj cyklohliadky Mestskej polície. Tie mesto Dobšiná zriadilo vybavením vo forme dvoch horských bicyklov a ochranných pomôcok.  Bicykle sú označené erbom mesta a v teréne môžete aj v týchto dňoch natrafiť na cyklohliadku na celom území Dobšinej. Mestská polícia  v súčasnosti disponuje deviatimi členmi.  Najčastejšie pracujú v dvoch pracovných zmenách a to od pondelka do štvrtka od 08:00 hod. do 24:00, v piatok až nedeľu je zabezpečená stála služba.

Mestskej polícií napomáha aj Rómska občianska hliadka, ktorá ma osem členov. Tí sú od apríla do septembra zamestnaní na riadnu pracovnú zmluvu cez projekt Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, programu Podpora zamestnávania občanov. Ich náplňou je najmä hliadkovanie v teréne každý deň od 08:00 do 23:00 hod. Nová cyklohliadka sa v Dobšinej zriadila na podnet primátora mesta Dobšiná Jána Slováka, ktorý sa inšpiroval inými mestami, ktoré majú zriadenú Mestskú políciu. „Vnímal som to ako podnet k ešte lepšiemu hliadkovaniu, ako aj k úspore pohonných hmôt. Tiež je týmto spôsobom hliadka v kontakte s okolím a pritom rýchlo pohyblivá. Myslím, že sa tým zefektívni služba Mestskej polície vo vzťahu k občanom.“ Priblížil pre náš portál primátor mesta Dobšiná Ján Slovák.

Oslovili sme náčelníka Mestskej polície Michala Gergoša, ktorý nám povedal, že túto iniciatívu vítajú aj samotní pracovníci. „Je to dobrý nápad a zmena k ešte lepšej efektivite. Samozrejme, motorizované hliadky budeme využívať aj naďalej, najmä v prípadoch okamžitého nasadenia, prípadne nočných výjazdoch. Pokiaľ to ale dovoľuje počasie, najmä v letnom a jesennom období, určite nájde cyklohliadka svoje stále využitie.“ Mestskej polícií pomáha aj chránená dielňa. V nej pracujú traja pracovníci, ktorí dozerajú na kamerový systém a Dobšiná má v súčasnosti šesť funkčných kamier kamerového systému, ktorý monitoruje ulice.

Foto: Redakcia MD