Aktuality

Ďalší bankomat Dobšiná nedostane

 

Obyvatelia mesta Dobšiná sa už niekoľko rokov boria s nedostatkom bežných služieb. Medzi ne partia aj bankové, keďže v Dobšinej a jej okolí je iba jediný bankomat. V minulosti bola situácia iná než je dnes. Slovenská sporiteľňa a Všeobecná úverová banka prevádzkovali v meste popri svojich pobočkách aj bankomaty. Väčšina ľudí tieto služby vítala a zďaleka sa nedalo hovoriť o problémoch. Všetko sa ale začalo zrušením pobočky VUB banky, čo malo za následok aj zrušenie jej bankomatu.

 

Ľudia z Dobšinej a okolia, ale neraz aj turisti tak zostali odkázaní iba na jediný bankomat, ktorý v mnohých prípadoch nestačí vykryť požadovaný dopyt po týchto službách. Väčšina klientov argumentuje najmä tým, že bankomat SLSP je často mimo prevádzky z dôvodu poruchy, alebo chýbajúcich finančných prostriedkov uložených v zariadení. Taktiež najmä v čase vyplácania dávok je toto jediné zariadenie doslovne obliehané a výber hotovosti sa tak neraz stáva behom na dlhé trate, ba niekedy až nočnou morou.

 

Ako sa pred časom vyjadrila jedna z obyvateliek Dobšinej na sociálnej sieti: Momentálne pred nim stoja dvaja SBS-kári, a pán programátor, ktorý preinštaluje celý softvér. Tri hodiny sa k bankomatu nikto nedostane. SBS-kári boli nemilo prekvapení, keď zistili že v celom meste je iba jeden jediný bankomat. Každý vie, že dosť často je zaseknutý, alebo prázdny, hlavne cez víkendy. Jednoducho jeden bankomat je málo, na také mesto. A keď sú podpory je to brutal. Niekedy človek stojí v rade aj 15minut. Najbližší bankomat je v Slavošovciach, alebo v Rožňave a banka je otvorená asi do 16:00 hod.“

 

Kontaktovali sme preto vedenie Slovenskej sporiteľne, ktorá má ako jediná na území mesta Dobšiná svoju pobočku s našimi otázkami. V nich sme zahrnuli skutočnosť, že samotné mesto Dobšiná má zhruba  5 200 obyvateľov. No do tohto obvodu spadajú aj priľahlé obce čo dovedna činí 7-8 000 obyvateľov, bez započítania turistov, pričom v meste Dobšiná sa nachádza iba jeden bankomat SLSP. Iné bankové inštitúcie v oblasti nie sú a bankomat v tejto oblasti neprevádzkujú. Taktiež sme stručne popísali všetky problémy obyvateľov, ktoré toto nedostačujúce riešenie so sebou prináša.

 

Vedenie Slovenskej sporiteľne nám prostredníctvom svojej hovorkyne Jany Hlavatej poskytlo nasledovné vyjadrenie: „Slovenska sporiteľňa pravidelne monitoruje možnosti umiestnenia svojich bankomatov, ktoré by umožnili klientom okrem iného aj komfortnejší prístup k hotovosti. Každému rozhodnutiu ohľadom umiestnenia bankomatu predchádzajú potrebne analýzy a prieskumy, ktoré nám poskytujú informáciu o jeho využiteľnosti a efektívnosti. Preveríme Váš podnet ohľadom funkčnosti a dostatočného množstva peňažných prostriedkov, aby ste do budúcna mali výhradne pozitívnu skúsenosť s našimi službami. K otázke umiestnenia druhého bankomatu v obci, v blízkej budúcnosti neplánujeme rozširovať sieť bankomatov v obci Dobšiná.“

 

Je tak zrejmé, že obyvatelia Dobšinej sa druhého bankomatu od Slovenskej sporiteľne, ktorá tu má ako jediná pobočku tak skoro nedočkajú. Taktiež je málo pravdepodobné, aby v blízkej budúcnosti do mesta prišli ďalší poskytovatelia, ktorí by dopyt po týchto službách pokryli. Jedinou možnosťou je zrejme v rukách súkromných podnikateľov, ktorí by mohli svoje prevádzky vybaviť terminálmi pre bezhotovostné platby platobnými kartami a uľahčiť tak mnohým zákazníkom nákupy tovarov a služieb, ktoré ponúkajú.

 

Ilustračné foto: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »