Kultúra

Naši gymnazisti na prvej exkurzii

 

Po slnkom zaliatych letných dňoch prišla jeseň. A s ňou aj začiatok nového školského roka.Všetci sme sa tešili, kedy príde čas exkurzií. Navštevovanie neznámych miest, ktoré obohacujú naše poznanie. A tak prvý výlet prišiel už v septembri.Nedočkavo sme sa tešili, kedy už vyrazíme z Dobšinej.

 

Po dvojhodinovej ceste sme dorazili do cieľa. Ním bol Čierny Balog. Po spoznaní histórie železničnej staničky sme sa vláčikom vydali do lesníckeho skanzenu Vydrovo.  Putovali a spoznávali sme zákutia lesov, získavali nové vedomosti a nachádzali rôzne druhy húb.

 

Vysokí, štíhli, junáci nás pozorne sledovali. Striehli, či im poškodíme ich územie, kde im zatiaľ žiadna ľudská ruka neublížila. Z vďaky, že sa správame ako vzorní turisti a ochranári prostredia,  nás odmenia sviežim, čistým vzduchom. Po príjemnej prechádzke sa vraciame späť vláčikom k autobusu. Odchádzame plní príjemných zážitkov s usmievajúcimi tvárami. Výlet je za nami a ostane navždy v našich pamätiach.

 

Jana Štringnerová, Gymnázium Dobšiná 

 

{gallery}foto_skolstvo/gymnazium_balog{/gallery}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »