Kultúra

CVČ pripravilo pre deti letný tábor

Nastalo leto a okrem príjemných slnečných dní so sebou prinieslo aj vytúžený oddych. Ten si užívajú dospelý, ale aj deti. Na trávenie voľných chvíľ sa často vyberá aj dovolenka, či už doma, alebo v zahraničí. V miestom Centre voľného času, detí a mládeže (CVČDaM)v Dobšinej, preto na leto zorganizovali pre deti letný tábor. Ako môžete vidieť vo veľkej fotogalérií pod príspevkom, deti si ho užili hrami, poznávaním pamiatok, či trénovaním svojej zručnosti. Navštívili sme CVČ, kde nám všetko vyrozprávala zamestnankyňa Bibiána Slováková.

„Každoročne pripravujeme pre deti letný tábor a tento rok, sme sa rozhodli pre zmenu, lebo zvyčajne sme chodili na Teplý Vrch. Vybrali sme lokalitu stredného Slovenska, kde sme zvolili Vyhne. Bývali sme na súkromí v chate Valachovka a tábora sa zúčastnilo 18 detí a dve vedúce. Celý tábor trval od 08. do 12. júla. Mali sme tak nabitý program, že každý deň sa niečo dialo. Boli sme napríklad vo vodnom parku Vyhne, zúčastnili sme sa na exkurzií v pivovare Steiger, ale boli sme pozrieť aj Kamenné more, čo je hlavnou miestnou atrakciou.“ Vyrozprávala nám pani Slováková a deti počas tábora spoznávali aj históriu a zažili kopu dobrodružstiev.

„Navštívili sme aj Banskú Štavnicu, kde zákutia a všetky veci dýchajú históriou. Deťom sa ale asi najviac páčilo v zrkadlovom labyrinte, kde sa v ňom dalo blúdiť a hľadala sa cesta von. Počas celého pobytu sme chodievali na zmrzlinu, prevádzali sme relaxačné a pohybové hry, opekalo sa, ale vytvárali sme si aj vlastné programy ako karneval. Počasie nám prialo a tak v závere tábora sme si vychutnali na ranči jazdu na kovbojskom koni.“ Dokončila pre náš portál pani Bibiána Slováková. Tábor  vo Vyhniach, ktorý pre deti usporiadalo CVČ v Dobšinej bolo nepochybne výborným kultúrno-relaxačným podujatím pre deti z nášho mesta a okolia o čom svedčia ich šťastné úsmevy na fotografiách.

{gallery}foto_organizacie/cvc_vyhne{/gallery}

Poskytnuté foto: CVČ Dobšiná