Vedenie mesta sa oboznámilo so stavom budov

Mestskí poslanci sa už dlhší čas zaoberali na pôde zastupiteľstva budovami vo vlastníctve mesta. Ich skutočný stav však poznal málokto a tak primátor Ján Slovák navrhol pracovné stretnutie vedenia mesta. Podľa jeho slov chcel týmto krkom priblížiť poslancom v akom stave sa jednotlivé budovy nachádzajú a nájsť pre ne spoločné riešenia. Ohlásené pracovné stretnutie sa konalo v pondelok 26. októbra so začiatkom o 15:00 hod. Primátor mesta spolu so siedmimi poslancami prešli 10 budov vo vlastníctve mesta. V dvoch prípadoch sa vedenie mesta stotožnilo s názorom budovy čím skôr asanovať a to budovu komunálu a dom naproti Vinárni so súpisným číslom 180. Pre ďalšie budovy vo vlastníctve mesta sa bude hľadať adekvátne využitie, tiež prostriedky a možnosti, ako tieto budovy buď rekonštruovať, alebo asanovať, či už formou dotácií,  fondov grantov, no nevylučuje sa ani využitie vlastných zdrojov.

Text & foto: Juraj Karika