Krimi

V Lányi Hute vyčíňal pytliak

Dnes nás informoval krajský hovorca polície, že v okolí Dobšinej sa pytliačilo. Policajti Obvodného oddelenia policajného zboru Dobšiná, vyšetrujú prečin pytliactva, ku ktorému došlo v katastri mesta Dobšiná. Ako pre náš portál priblížil pojicajný hovorca, „doposiaľ nezistený páchateľ zo stredy na štvrtok v časti zvanej Lanyi Huta neoprávnene zasiahol do výkonu práva poľovníctva tým, že bez povolenia v čase hájenia ulovil srnca vo veku 18 mesiacov.

Vykonal tak strelou z doposiaľ neznámej strelnej zbrane do lopatky srnca. Škoda bola vyčíslená na 166,- eur. Polícia po páchateľovi pátra, v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.“ Dodal v závere pre náš portál Alexander Szabó z KR PZ Košice. V Dobšinej sa podobné prípady stávajú často, pričom ten predchádzajúci bol z tretieho novembra roku 2013. V nedeľu 3. novembra našli v lokalite Balážky uloveného asi 6-ročného jeleňa s prestreleným krkom. Revír obhospodaruje poľovné združenie Čuntava, ktoré je druhé najväčšie v Rožňavskom okrese. Ako vtedy povedal pre médiá jeho hospodár Milan Horváth, ktorý je aj mestským poslancom.

„Vedel som pochopiť pytliactvo za bývalej republiky, keď ľudia nemali čo jesť. V dnešnej dobe po Nežnej revolúcii sa to príliš rozmohlo. Nezákonne lovia zver takí, čo netrpia hladom. Sú to ľudia, ktorí si dokazujú, že si to môžu dovoliť. Ďalšia nebezpečná skupina si skúša svoje zbrane na lesnej zveri. Poslednou kategóriou sú organizované skupiny, ktoré dodávajú zver do hotelov.“ Možno aj v tomto najčerstvejšom prípade z Lányi Huty, bude mať pytliak podobné motívy, ako boli opísané vo vyjadrení hospodára PZ Čuntava Milana Horvátha. Je teraz na polícií, aby vinníka, či vinníkov vypátrala.

Ilustračné foto: Minv