Kultúra

Rómsky talent rozozvučal budovu kultúrneho strediska

Vo štvrtok 27. novembra sa v priestoroch sály Mestského kultúrneho strediska v Dobšinej konal už druhý ročník súťaže s názvom Rómsky talent. Ako uviedol organizátor, ktorým bolo Centrum voľného času v Dobšinej, po minulých úspešných ročníkoch, sa rozhodli, že budú v tejto súťaži pokračovať. Každý súťažiaci si pre porotu a skoro plne obsadenú sálu pripravil vystúpenie, s ktorým prezentoval seba, svoju šikovnosť, no najmä talent, o ktorý išlo v tejto súťaži najviac. Mnohé výkony zaslúžene zožali búrlivý potlesk obecenstva, pričom porota mala veľmi ťažkú úlohu vybrať tých naj súťažiacich.

Aj tento rok sa do tejto populárnej súťaže prihlásili súťažiaci, ktorí obsadili všetky kategórie. Svoj spevácky talent predviedli žiaci základných a stredných škôl na území mesta Dobšiná. Tí si do súťaže pripravili po jednej rómskej piesni. Rómsky talent je pokračovateľom pôvodného podujatia Spievajže si, spievaj. Postupom času na predošlé podujatia začali prichádzať vo väčšine rómske deti a tak sa organizátori rozhodli usporiadať cielené podujatie. Tohtoročné podujatie sa začalo o 15.-nástej hodine, kde sa v priebehu dvoch hodín vystriedalo na pódiu mnoho skutočných talentov.

Vyše 180 divákov v sále si okrem spevu súťažiacich užilo aj pestrý kultúrny program, o ktorý sa im postarali záujmové útvary Centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej. V prvej kategórií 6 až 9 ročných sa udelilo druhé miesto, ktoré obsadila Sára Daniová. Druhá kategória 10 – 15 rokov: 1. miesto – Boris Červenák, 2. miesto – Ambróz Kotlár, 3. miesto – Dana Holmoková. V tretej kategórií 16 až 20 rokov sa na prvom mieste umiestnila Iveta Daniová. Štvrtá kategória bola o duetách, kde bolo poradie víťazov nasledovné: 1. miesto:  Lukáš a Peter Gunárovci, 2. miesto: Boris Červenák a Ambróz Kotlár, 3. miesto: Iveta Daniová a Stanislava Suchá.

Foto poskytlo: CVČDaM Dobšiná