Kultúra

Prednáška o slávnych Slovákoch v Komunitnom centre mesta Dobšiná

Jedným zo základných cieľov aktivít Komunitného centra je zvyšovanie všeobecnej vzdelanostnej a kultúrnej úrovne miestneho obyvateľstva. Pre naplnenie týchto cieľov sme na najbližšie obdobie naplánovali v našom Komunitnom centre celý rad prednášok na rôzne témy.

Dňa 15.11.2016 popoludní Komunitné centrum mesta Dobšiná navštívila pani Zlatica Bachňáková, predsedníčka Miestneho odboru Matice slovenskej v Dobšinej, ktorá si pripravila prednášku o slávnych Slovákoch. Predstavila nám poslanie Matice Slovenskej a prebudila v našej mládeži národné povedomie. Prednostne sa v prednáške venovala Ľudovítovi Štúrovi, Jankovi Matúškovi, Samovi Chalupkovi a sv. Cyrilovi a sv. Metodovi so zameraním na poznanie našich národných dejín. Na záver nám predniesla úryvok básne MOR HO od Sama Chalupku.

Ďakujeme pani Zlatici Bachňákovej za zaujímavú prednášku a tiež za poskytnuté publikácie o Matici Slovenskej a učebné pexesá. Verím, že naše stretnutie nebolo posledným a že aj v najbližších mesiacoch budeme pokračovať v zapájaní našej mládeže do podobných aktivít, čím v nich budeme pestovať národné, mravné a demokratické hodnoty.

PhDr. Eva Mihóková, odborný garant KC