Na pretekoch o kahanec bane Mlynky vybojoval umiestnenie aj Dobšinčan

Prvú marcovú sobotu Mlynčania zasa poňali športovo. Tento krát sa konal už  61. ročník preteku o kahanec bane Mlynky v obrovskom slalome. Mohol sa ho zúčastniť ktokoľvek, ktorí mali chuť si zalyžovať a možno si tak trošku splniť sen o kariére profesionálneho športovca. Aspoň na jeden deň okúsiť príchuť adrenalínu v krvi a chuti víťaziť.  Počasie nám prialo, sem tam pofukoval vetrík a z poza oblakov vykukovalo zubaté slniečko.

Napriek peknému počasiu bola tohto ročná účasť súťažiacich o čosi menšia, no na uvoľnenej atmosfére to rozhodne neubralo. Pretek sa celý deň viedol v priateľskom duchu, keď sa pretekári navzájom povzbudzovali a krikom hnali do cieľa. Diváci sa tak isto rozhodne nenudili, po celý čas im do ucha hrala príjemná hudba a organizátor tohto podujatia Alfréd Franko, starosta obce Mlynky, pridal k tomu nejakú tú vtipnú hlášku.

Snáď na celom svahu bolo cítiť krásnu vôňu kotlíkového guľášu. Súťažiaci ho mali v rámci štartovného, no pochutnať si na ňom mohol každý.  Pri jeho vychutnávaní nastal čas na rozhovor s priateľmi či známymi ktorých možno nevidíme tak často. Na záver chcem už len pogratulovať víťazom jednotlivých kategórii, kde u mužov nad 60 rokov na 3. mieste skončil Dobšinčan Pavol Barnák.

Ženy nad 30 Rokov:

1. Zuzana Retterová – Spišská Nová Ves