Kultúra

Marcová činnosť CVČ v Dobšinej v znamení knihy a mladých silákov

 

Marec – mesiac knihy v CVČ Dobšiná: Mesiac Marec je označovaný ako mesiac knihy už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja Hrebendu. Cieľom bolo podporovať trvalý záujem o knihy. Kniha by nás mala sprevádzať životom už od útleho detstva, mala  by sa stať verným spoločníkom pre každého, či už dospelého alebo dieťaťa,  priateľom, ktorý pretvára náš život, zušľachťuje ho, dáva mu smer.

Tomuto mesiacu venujeme pozornosť aj v našom centre voľného času nielen v rámci činnosti niektorých záujmových útvarov, ale aj v príležitostnej činnosti. Každoročne pripravujeme podujatie aj pre deti z materskej školy, pretože práve v tomto veku kniha rozvíja detskú fantáziu, obrazotvornosť, slovnú zásobu. Dňa 15. marca sme si pre deti pripravili tvorivé dielne k tejto tematike a vyrábali sme krásne záložky do knihy. Okrem výroby záložky si deti prelistovali rozprávkové knihy a porozprávali nám o tom aké knihy majú radi.

Železný chlapec, železné dievča: Medzi atraktívne akcie CVČ určite patrí „súťaž Železný chlapec, Železné dievča“. V stredu 15. marca sa v priestoroch kultúrneho domu zišli šikovné dievčatá a šikovní chlapci, aby si medzi sebou zmerali svoje sily. Pripravili sme pre nich sedem súťažných disciplín, ktoré boli zamerané na ich zručnosť, silu a obratnosť. V kategórii Železné dievča obhájila svoj titul z minulého roku Janka Lachová. Novým železným chlapcom pre tento rok sa stal Marek Blaško. Víťazom srdečne blahoželáme.

CVČ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »