Mladí výtvarníci oživili kultúrne stredisko

 

V Mestskom kultúrnom stredisku sa o oživenie v posledných dňoch stará aj výstava nadaných žiakov Základnej umeleckej školy v Dobšinej.  Mladí umelci z výtvarného odboru, totiž priestory vestibulu kultúrneho domu, pre jeho návštevníkov skrášlili svojimi kresbami. Na šiestich veľkých nástenkách, tak môžu návštevníci nahliadnuť do sveta a predstavivosti mladých umelcov. Dnes sme sa na túto peknú výstavku pozreli aj my a kontaktovali sme aj Základnú umeleckú školu v Dobšinej, za ktorú nám povedala viac o výstavke, ale aj samotných výtvarníkoch jej riaditeľka Mgr. Jana Krišáková.

 

„Je to polročná výstava žiakov výtvarného odboru a cieľom je prezentovať práce, aby rodičia a verejnosť videli, aké výsledky dosahujú žiaci. Na tejto výstave sú jednak práce mladších žiakov základnej školy, kde sa prezentujú rôznymi technikami ako koláže, montáže, maľby, či kombinované techniky. Práce starších žiakov sú prezentované na jednom z panelov, kde sa prezentujú kresbami. Máme aj práce žiakov prípravného ročníka materskej školy a tie sú zase vystavené tu, v škole.“

 

Povedala pre náš portál riaditeľka Mgr. Krišáková a dodala, že výtvarný odbor momentálne navštevuje viac ako 60 žiakov.  V počte žiakov v danom odbore, môžeme smelo povedať, že o výtvarný odbor, ktorý vyučuje pani riaditeľka Mgr. Krišáková a Mgr. Borošová je mimoriadny záujem. Mnohí z mladých umelcov majú veľký talent a preto dúfame, že sa na ich práce príde pozrieť čo najviac občanov a aj takouto formou ocenia ich snahu a nadanie.

 

Foto: Redakcia MD

{gallery}foto_skolstvo/zus_vytvarna{/gallery}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »