Mikuláša si v Dobšinej užili deti aj dospelí

Na 06. december každoročne netrpezlivo čakajú všetky deti, keďže tento deň symbolizuje návštevu Mikuláša a jeho pomocníkov. Inak to nebolo ani v tomto roku, kde si v Dobšinej Mikuláš s čertom vybrali na návštevu ako prvú základnú školu. V spoločenskej miestnosti školy postupne odovzdali balíčky plné sladkých maškŕt, pričom tých ktorí počas celého roka hnevali napomenuli a tých, ktorí poslúchali pochválili. Obdarovaných sladkými balíčkami od Mikuláša bolo 312 žiakov. Mikuláš navštívil aj štyri triedy materskej školy na ulici SNP a všetky školské zariadenia v meste.

V tento rok Mikuláš s pomocníkom nepoužili konský záprah, lebo v našej oblasti používajú koníky od Správy chovu koní Vyšná Maša, no tá momentálne nemá vhodné kone a iné nie sú na ťahanie zvyknuté, tak Mikuláš s pomocníkom dorazili o 15:30 hod. na plochu námestia peši. Tam ich už čakal húf detí, ktoré Mikuláša spolu s čertom privítali. Na ozvučenom námestí razom zazneli básne a piesne v podaní detí, ktoré si z plne naloženého koša odniesli balíčky plné dobrôt. S ubúdajúcim svetlom a príchodom večera namieril Mikuláš svoju čarovnú palicu na ozdobený vianočný stromček nášho mesta, ktorý sa razom rozžiaril.

Program pre deti ale zďaleka nekončil. Oddelenie kultúry a športu si pre ne pripravilo divadelné predstavenie  Divadla hudby z Košíc, ktoré stvárnilo divadelnú rozprávku Koza odratá a jež. Hra plná rozprávkových postavičiek vtiahla do deja každé dieťa, za čo si divadelníci odniesli potlesk. Nezabudlo sa však ani na dospelých, pre ktorých bol pripravený o 16:30 Nordic walking, na ktorom sa zúčastnil aj Mikuláš s čertom, ktorí navodili dobrú náladu.

Mikuláš s čertom na námestí plnom detí

Divadla hudby z Košíc, ktoré stvárnilo divadelnú rozprávku Koza odratá a jež

Nordic Walking s Mikulášom a čertom

Text & foto: Juraj Karika, video: Dušan Šafár