Kultúra

Mikuláš v Komunitnom centre mesta Dobšiná

Komunitné centrum mesta Dobšiná v kontexte sociálnej služby krízovej intervencie sa venuje najmä práci s deťmi zo sociálne znevýhodneného prostredia. Rómske deti z vylúčených komunít prežívajú neraz náročné chvíle. Vo štvrtok v deň svätého Mikuláša, ale tak určite nebolo. Komunitné centrum zorganizovalo dňa 6.12.2018 popoludní Mikulášsku párty. Do Komunitného centra z ďalekej krajiny zavítal naozajstný Mikuláš s plným batohom darčekov. Deti z Komunitného centra sa mu predstavili, zarecitovali a zaspievali mu. Mikuláš im potom rozdal darčeky. Asistovali mu čert s anjelom. Veselé popoludnie ukončila Mikulášska diskotéka. Deti z Komunitného centra odchádzali s novými zážitkami a s rozžiarenými očkami. Radostné prežitie vianočných sviatkov a úspešné vykročenie do nového roku všetkým prajú deti a pracovníčky Komunitného centra mesta Dobšiná.

Text, foto :  pracovníčky KC