Aktuality

Do mestského parlamentu v Dobšinej zasadne nový poslanec

 

V pondelok 09.10.2017 prostredníctvom sociálnej siete oznámil občanom vzdanie sa svojho poslaneckého mandátu Ing. Tomáš Mišanko (Neka), ktorý získal v komunálnych voľbách 610 platných hlasov. Ako uviedol “primátor Dobšinej dnes obdŕžal odo mňa vzdanie sa poslaneckého mandátu. Prvý dôvoď: nezúčastňujem sa diania v meste, nekomunikujem s ľuďmi , neviem čo sa deje a čo ľudí trápi. to je hlavná náplň prace poslanca. Druhý dôvoď : moja firma je súčasťou väčšej zákazky a toto mi zaberá takmer všetok čas. Nemám čas ani na vlastnú rodinu, niežto ešte sa venovať mestu tak,  ako si to predstavujem. Ďakujem za prejavenú dôveru,“ zhrnul v závere Ing. Mišanko.

Do 11 členného Mestského zastupiteľstva preto bude menovaný pán Vladimír Václavík (Neka), ktorý bol štvrtým náhradníkom a v samosprávnych voľbách získal 317 hlasov. Zmeny sa dotknú aj zloženia Mestskej rady, kde po potvrdení primátorom mesta zasadne na miesto Ing. Mišanka poslanec Juraj Floch (Neka). Ďalšie zmeny nastanú u dozorných rád spoločností Mestské lesy Dobšiná s.r.o. a Podnik služieb mesta Dobšiná s.r.o., kde Ing. Mišanka nahradí pán Václavík, keďže členom dozorných rád sa automaticky stáva každý mestský poslanec. To všetko by sa malo udiať na najbližšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva. Oslovili sme aj primátora mesta Dobšiná, Jána Slováka, ktorý zhodnotil: „Spolupráca s Ing. Tomášom Mišankom bola veľmi dobrá, hodnotím veľmi vysoko jeho technickú zdatnosť, rozhľad v podnikateľskej sfére, nápady na riešenia, ako aj ľudský prístup. Preto ma mrzí, že sa vzdal mandátu, no jeho dôvody chápem a sú adekvátne. Veľmi si vážim, že k všetkému vždy pristupuje zodpovedne. Na základe nášho osobného rozhovoru naša spolupráca určite nekončí a Tomáš je ochotný byť nápomocným mestu aj naďalej. Aj touto cestou mu ďakujem za doterajšiu spoluprácu v mene mesta , ako aj v mene svojom.“

Text & foto: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »