Kultúra

Marec plný súťaží na Gymnáziu v Dobšinej

 

Marec – mesiac knihy. Marec – príchod jari, prebúdzanie života, prvé snežienky.  Marec – Medzinárodný deň žien, Deň učiteľov. A u nás na gymnáziu, marec – mesiac súťaží. So súťažami sa totiž roztrhlo vrece…  Športové, umelecké, vedomostné…Veď posúďte:

Naši primáni a sekundáni vytvárali na hodinách výtvarnej výchovy veľkonočné dekorácie. Ich úsilie a tvorivosť priniesla ovocie a získali sme 3.miesto na veľkonočnej výstavke v Dobšinej. Naši športovci nás reprezentovali na viacerých súťažiach, v basketbale a vybíjanej dievčat na okresnom kole,  na veľkonočnom  florbalovom  turnaji  zmiešaných družstiev.

Úspešne nás reprezentovali aj naši kvartáni Sarah Šmelková a Daniel Wágner na okresnom kole chemickej olympiády. S matematickou pytagoriádou si hravo poradil Miroslav Herčka (3.miesto na okresnom kole).  A to že máme na škole skvelých matematikov dokazuje aj fakt, že matematického klokana riešila viac ako polovica študentov školy.

Náš septimán Marian Turic získal 5.miesto na krajskom kole biologickej olympiády. Úspešne nás reprezentoval aj na obvodnom kole stredoškolskej odbornej činnosti  (SOČ) v Michalovciach a postúpil na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v apríli 2018. Úspešní boli aj naši recitátori Viktória Chrenková (1.miesto) a  Miloš Macko Beluš (3.miesto) na Hviezdoslavovom Kubíne. Viki bude naše gymnázium reprezentovať na  krajskom v Michaloviach.

Všetkým našim úspešným študentom blahoželáme. Ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu a želáme veľa úspechov na ďalších súťažiach.  Poďakovanie patrí aj našim pedagógom, ktorí venujú svoj čas študentom, inšpirujú ich, usmerňujú, sú im oporou pri ceste za vytúženým cieľom.

 Ing. Renáta Turicová, Gymnázium Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »