IX. ročník memoriálu Jána Garana

 

V sobotu 27. júna 2015 sa stretli mladí priaznivci futbalu z Dobšinej, Drnavy, Rožňavy a Draviec, aby si zmerali svoje sily, no tiež si týmto stretnutím zaspomínali na zosnulého pedagóga a riaditeľa miestnej základnej školy v Dobšinej, Jána Garana. Celé podujatie sa koná v odkaze tohto významného človeka a bolo to už IX. krát, čo sa na jeho pamiatku usporiadal tradičný memoriál, ktorý nesie jeho meno. Na celú organizáciu sa podujali aj jeho najbližší spolupracovníci, ktorí už od skorého rána pripravovali plochu futbalového štadiónu. Po slávnostnom otvorení športového podujatia a priblížení myšlienky memoriálu, sa prvým výkopom odštartovala séria zápasov o 09:30 hod.

Už v úvodnom zápase, ktorý odohrala Dobšiná s Dravcami nesvitla nádej pre domácich, kedy ich hostia zdolali 0:7. V ďalšom zápase o tretie miesto s SP MFK  Rožňava domáci Dobšinčania pritvrdili, kde padol výsledok 2:13 . Hráči sa aj napriek schopným súperom snažili si uctiť pamiatku Jána Garana, ktorý nás navždy opustil 13. marca 2005. V závere podujatia prišli niektorí vzdať úctu k jeho poslednému odpočinku na miestny cintorín. Športový odkaz riaditeľa základnej školy, dlhoročného pedagóga a vynikajúceho športového trénera zostáva navždy v mladej generácií.

Sumár: 1. miesto FK Dravce, 2. miesto FK Drnava, 3. miesto MFK Dobšiná, 4. miesto SP MFK Rožňava. Najlepší strelec turnaja: Nikolas Rigó ( 5 gólov MFK Dobšiná) Najlepší brankár: Adam Bonk (FK Dravce)  Najlepší hráč: Nikoleta Tiszová (FK Drnava).

Výsledky jednotlivých zápasov

Klub Klub Výsledok
MFK Dobšiná FK Dravce 0:7
SP MFK Rožňava FK Drnava 0:5
MFK Dobšiná SP MFK Rožňava 13:2
FK Dravce FK Drnava 6:0

Redakcia MD, foto: Mgr. Jaroslav Hutník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »