Aktuality

Drôt v rožku ako prídavok

 

Vo výrobkoch, ktoré sú určené k okamžitej konzumácií sa neraz môže objaviť hocičo. Svoje o tom vie pani z Dobšinej, ktorá si v miestnej predajni Milk-Agro na ulici SNP do svojho nákupu pribalila aj rožky od externého dodávateľa. Po príchode domov ju namiesto prípravy desiaty pre svoju rodinu čakal poriadny šok.

 

„Z obchodu som šla rovno domov a keďže sú prázdniny, tak som najmladšiemu synovi nachystala desiatu. Prekrojila som rožok, no nič som v ňom nezbadala a tak som ho natrela syrom a pridala salámu. Šok nastal vtedy, keď syn po krátkej chvíľke prišiel s drôtom v ruke, ktorý mal tak štyri centimetre. Pri konzumácií rožka sa do neho doslovne zahryzol a nechcem si predstaviť čo by sa mohlo stať ak by ho nebodaj prehltol.“ Povedala pre náš portál šokovaná pani.

 

Ako je vidieť na fotografii, ktorú  zhotovila sama zákazníčka (klik na fotografiu pre jej zväčšenie), drôt bol navyše skrútený a pripomínal háčik na rybolov. Predajca za životu nebezpečný výrobok nemôže, no ako  jeho výrobcu označil firmu z Košíc, ktorú sme okamžite kontaktovali. Porovnávaním sme ale spoločne s vedúcou pracovníčkou firmy zistili, že produkt nepochádza od ich spoločnosti aj napriek tvrdeniu predajne v Dobšinej.

 

Rožky sa v predajniach premiestňujú do tzv. násypníkov a preto je dosť možné, že sa produkt inej firmy dostal do vedľajšieho násypníka. Naďalej ale pátrame po výrobcovi rožka, v ktorom sa našiel drôt a v prípade jeho presnej identifikácie vám v aktualizácií prinesieme ďalšie podrobnosti. Obyvatelia by ale mali venovať zvýšenú pozornosť týmto produktom. Naďalej ale zostáva otvorená otázka, čo robiť ak by nastalo dusenie?

 

Prvým krokom je človeka vyzvať ku kašľu. Postavte sa zboku, predkloňte ho a pridržiavajte hrudník dusiaceho. Hranou dlane jednej ruky udrite  najviac 5-krát medzi lopatky. Po každom údere skontrolujte či teleso nevyšlo. Ak sa jedná o ťažkú nepriechodnosť dýchacích ciest, život môže zachrániť Heimrichov manéver. Postavte sa za pacienta a oboma rukami ho obchyťte na úrovni hornej časti brucha a predkloňte ho. Zaťatú päsť umiestnite medzi brucho a hrudnú kosť, druhou rukou obchyťte prvú ruku a prudko zatlačte smerom dovnútra a nahor. Stlačte najviac 5  krát.

 

Ak pacient kedykoľvek stratí vedomie začneme s oživovaním. Opatrne ho uložte na zem, okamžite zavolajte pomoc (112) a  začnite s oživovaním stláčania hrudníka a umelého dýchania z pľúc do pľúc v pomere 30:2.  Kde sa ale môže spotrebiteľ sťažovať na takýto nebezpečný výrobok, ktorý obsahuje cudzie teleso ako to je aj v našom prípade? Ak spotrebiteľ nájde v potravine cudzie teleso, môže podať sťažnosť na týchto miestach: Regionálne veterinárne a potravinové správy, krajské veterinárne a potravinové správy a štátna veterinárna a potravinová správa SR podľa miesta bydliska sťažovateľa.

 

Foto: Zákazníčka predajne Milk-Agro

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »