Aktuality

Čo nového v domčeku Detstvo deťom

 

Po úspešnom zvládnutí školského roka, kedy si „domčekoví“ školáci prevzali vysvedčenia a škôlkari si doniesli na dva mesiace domov papučky, sme sa pustili do roboty iného druhu. Keďže domček je v neustálej prevádzke už nejaký čas, zabrať dostali nielen podlahy a steny, ale aj dvor a celé priestory.

V mesiaci júl teda prevádzka domčeka prebiehala v obmedzenom režime. Pred dôkladným veľkým upratovaním sme v domčeku vymaľovali, vymenili linoleum v izbičke na hranie, obmenili starší nábytok za novší, opravili drobnosti na ktoré cez školský rok nebol čas a priestor, upratali a obnovili dvor,  zrekonštruovali pieskovisko, opravili plot, pracoval každý, kto mohol, aktívne sa zapájali mamičky, deti i oteckova …no skrátka – bolo čo robiť : ) …

…aby sa v auguste znova dvere domčeka otvorili do plnej prevádzky. Deti  znova začali chodiť na popoludňajší školský klub,  aby sa do školy vrátili pripravené a mohli sa snažiť ako najviac dokážu. Silno držíme palce aj našim novým budúcim školákom, ktorí sa o pár týždňov vyberú do školských lavíc  prvý krát. Tešíme sa nový školský rok a nové zážitky.

Ďalej pokračujeme aj v ostatných stabilných aktivitách DeDe ako Klub mamičiek s bábätkami, Montessori aktivity pre predškolákov, školský klub, stretnutia rodiniek a Babinec. V prevádzke naďalej ostáva naša „Knižnica“ a „Hračkovnica“, ale rozbehli sme aj nové aktivity zamerané na ranú starostlivosť o bábätká v rodinách a tiež sprevádzanie mladistvých mamičiek, ktoré budú realizovať priamo v komunite naše mamičky.

Tieto aktivity uskutočňujeme vďaka podpore Programu rozvoja rómskych komunít, ktorý realizuje Karpatská nadácia v partnerstve s Nadáciou Ekopolis a vďaka podpore Programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021 a ktorého správcom je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou. Veľké poďakovanie  patrí aj všetkým ostatným našim podporovateľom.

Za OZ Detstvo deťom E. Polgáriová a N. Liptáková

Translate »