Kultúra

Žiaci ZŠ Eugena Ruffinyho rozvíjajú svoj talent v oblasti umeleckého slova

 

ŠALIANSKY MAŤKO – Dňa 25.01.2019 sa v priestoroch Centra voľného času pri ZŠ  Pionierov 1 v Rožňave  uskutočnil v poradí 25. ročník súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. Okresné kolo Šalianskeho Maťka prebehlo v troch súťažných kategóriách. Súťažiaci tento rok preukázali vynikajúce výkony, čoho dôkazom je aj pozitívne zhodnotenie súťaže porotou, ktorá ocenila najmä opäť stúpajúcu úroveň prednesu, kvalitný a pestrý výber ukážok. Našu školu reprezentovali žiaci: Terézia Vikartovská – 4.A, Evan Macko Beluš – 6.A. V silnej konkurencii žiaci získali účastnícke listy a tiež vzácne a bohaté skúsenosti.

KELLNEROVA POLOMA 01.03.2019  – krásne podujatie – súťaž v prednese poézie a prózy. Peter Kellner Hostinský sa narodil v Gemerskej Polome. Bol  spisovateľom, novinárom , historikom, filozofom. Jeho básnická tvorba bola plná citu k Slovensku. A práve túto oblasť jeho tvorby sa v Gemerskej Polome rozhodli priblížiť.  Súťaž prispieva k vyhľadávaniu talentovaných a nadaných žiakov a študentov v oblasti umeleckého slova. Medzi talentovaných recitátorov , ktorí reprezentovali našu školu  patrí Sofia Lászlóová, Katarína Krivanská, Rastislav Vikartovský, Terézia Vikartovská, Jakub Hmilanský, Karolína Klementová, Evan Macko Beluš, Jana Novotná. Naši šikovní žiaci svojou interpretáciou hlbšie spoznali literárne hodnoty, prehĺbili si literárne poznanie, tvorivosť. Rastislav Vikartovský a Terézia Vikartovská získali krásne tretie miesta. Ďakujeme  za reprezentáciu našej  Základnej školy v Dobšinej. Základná škola Eugena Ruffinyho v Dobšinej  získala Pamätný list za aktívnu účasť v súťaži v prednese poézie a prózy KELLNEROVA POLOMA.

Mgr. Marína Krivanská, Mgr. Milena Gálová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »