Kultúra

Žiaci a pedagógovia zo ZUŠ pomohli skrášliť priestory Komunitného centra

 

Uplynul rok od znovu spustenia Komunitného centra  mesta Dobšiná zaradeného do Národného projektu Podpora vybraných sociálnych služieb krízovej intervencie na komunitnej úrovni (NP PVSSKIKU ).  Mesto Dobšiná zakúpilo v jeseni 2016 budovu na ulici Nová č. 851, kde v týchto dňoch vrcholia prípravy priestorov pre činnosti Komunitného centra.

V rámci  spolupráce s inštitúciami v meste sme požiadali Mgr. Janku Krišákovú, riaditeľku základnej umeleckej školy o pomoc pri tvorbe dekorácie na stenu v miestnosti, ktorá bude slúžiť ako herňa pre deti.  Žiaci ZUŠ pod odborným vedením pedagógov výtvarného odboru nám na stenu namaľovali „ zvieratká v lese „  a tak nás nielen milo prekvapili , ale aj ukázali svoje zručnosti a úžasnú kreativitu.

Touto cestou veľmi pekne ďakujeme p. riaditeľke Mgr. Janke Krišákovej , Mgr. Hanke Hutníkovej a jej žiakom  za pomoc.  Veríme, že ľuďom, ktorí budú navštevovať Komunitné centrum mesta na Novej ulici č. 851 sa bude v nových priestoroch páčiť a budú sa tam cítiť dobre.

Na záver uvádzame, že v Komunitnom centre sa poskytujú činnosti v zmysle § 24d zákona o sociálnych službách – poskytuje sa sociálne poradenstvo a špecializované sociálne poradenstvo, pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov klientov, pomoc pri príprave na školské vyučovanie, preventívne aktivity a záujmové aktivity.

PhDr. Eva Mihóková, odborný garant Komunitného centra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »