Kultúra

Vianočný anjelik na tvorivých dielňach

 

V období pred Vianocami sme na tvorivých dielňach v utorok 8. decembra vyrábali rozkošných anjelikov. Použili sme modelovaciu hmotu, ktorá schne na vzduchu, takzvaný studený porcelán zo sódy bicarbóny, kukuričného škrobu a vody. Na podložke  si deti valčekom rozvaľkali modelovaciu hmotu na hrúbku 5 mm. Najprv  vytvoril telo, potom hlavičku s očkami. Ďalej deti hmotu šúľali na tenké prúžky, z ktorých má anjel vlásky. Samozrejme nemohli chýbať aj ruky a krídelká. Postavičku si deti dozdobili podľa svojej fantázie odtláčaním rôznych materiálov do hmoty.

Vyrobili si tak krásnu vianočnú dekoráciu, ktorá poteší ich, aj blízkych. Anjelik je aj vhodným vianočným darčekom. Prajeme vám krásne a pokojné sviatky. Veríme, že aj v budúcom roku budú deti a dospelí navštevovať tvorivé dielne, ktoré pre vás organizuje každý mesiac centrum voľného času a základná umelecká škola.

Mgr. Jana Krišáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »