Kultúra

Veľkonočná výstava v Mestskom kultúrnom stredisku

Dňa 24. 3. 2015 sa v sále Mestského kultúrneho strediska uskutočnila Veľkonočná výstava. Jej organizátorom bolo Centrum voľného času, ktoré každoročne oslovuje školské zariadenia a organizácie, ktoré sa do tejto výstavy zapájajú. aj tohto roku boli aranžmány, výrobky a medovníky s veľkonočnou tematikou naozaj nádherné. Spojená škola venovala pozornosť starým tradíciám, ktoré účastníkov výstavy zaujali. Návštevnosť škôl bola veľmi vysoká, no trochu sklamal záujem verejnosti nášho mesta, ktorý bol oveľa nižší ako po iné roky.

Na výstave sa mohli návštevníci pokochať pohľadom aj na najrôznejšie predmety, vyrobené žiakmi škôl v Dobšinej, ktoré majú súvis s najväčšími sviatkami jari. Šikovnosť žiakov a ich pedagógov nepoznala hraníc, pretože všetky vystavované práce pochádzali z ich vlastnej tvorivosti. V prípade ak sa návštevníkovi výstavy vyrobený produkt zapáči natoľko, že by si ho rád odniesol domov, bolo možné si niektoré práce zakúpiť.

Bibiána Slováková, CVČ Dobšiná