Krimi

V Dobšinej horel dom plný detí

 

KR HaZZ V Košiciach informovalo, že dve hasičské jednotky v nedeľu večer zasahovali v Dobšinej. Ako uviedla TV JOJ, horela tam strecha skromného príbytku 9-člennej rómskej rodiny. V izbe pod ňou spalo sedem detí. Zacítili dym a zburcovali rodičov. Našťastie všetci stihli z horiaceho domu ujsť ešte pred pádom celej strechy.

 

Oheň pohltil celú miestnosť, v ktorej v čase požiaru spalo 7 maloletých detí. Plamene sa do izby pravdepodobne rozšírili z komína. Na pomoc okamžite pribehli aj susedia, oheň sa však už natoľko rozšíril, že uhasiť ho sami nedokázali.

 

Privolať teda museli hasičov, tí sa snažili zachrániť aspoň časť nábytku. Deväťčlenná rodina žila v dvoch miestnostiach, práve detská izba zhorela do tla. „Nábytok, postele, detské veci, kočík, všetko, peniaze som tam mala, všetko mi zhorelo,“ povedala matka Zuzana Gonová.

 

V detskej izbe sa však rozhorelo natoľko, že celá strecha sa prepadla do miestnosti. Bolo obrovským šťastím, že deti už boli von. Hasičom sa požiar podarilo dostať pod kontrolu v priebehu hodiny, museli ale postupovať veľmi opatrne, keďže riziko prepadnutia celej strechy bolo vysoké. Na vyhľadávanie skrytých ohnísk využili aj termokameru. Dnešnú noc strávi 9-členná rodina u príbuzných, kam ale pôjde matka 7 detí bývať ďalej, sama netuší. Reportáž TV JOJ si môžete pozrieť pod príspevkom.

 

Foto & video: TV JOJ

{youtube} POowNW8qYuc {/youtube}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »