Aktuality

Referendum o ochrane rodiny nezaujalo ani v Dobšinej

 

V sobotu 07. februára sme znovu mohli pristúpiť k hlasovacím urnám. V daný deň sa totiž konalo referendum o ochrane rodiny, ktoré iniciovala Aliancia za rodinu. V kampani sa za vyhlásenia tohto referenda priklonili aj mnohé cirkvi pôsobiace na území Slovenska. Mnohí vnímali tri položené otázky ako veľmi sporné a v posledných týždňoch bola verejnosť svedkom ich obhajoby, ale aj odsudzovania. V Dobšinej boli hlasovacie miestnosti situované do priestorov Materskej školy na ulici SNP, kde poslúžili triedy škôlkarov na účel zriadenia hlasovacích miestností.

Od siedmej hodiny rannej do 22.-hej hodiny, mohli obyvatelia pristupovať k pripraveným hlasovacím urnám v dvoch volebných miestnostiach. Na hlasovacom lístku mohli kladne, či záporne odpovedať na tieto tri otázky: 1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku  medzi jedným mužom a jednou ženou ? 2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova ? 3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať  účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania ?

Ako pre náš portál uviedla Mgr. Eva Dovalovská: „V meste Dobšiná z celkového počtu 3 672 zapísaných oprávnených občanov na hlasovanie v referende sa referenda zúčastnilo 190, čo je 5,17 %. Zo 190 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo 188 platných a 2 neplatné.“ Z uvedeného vyplýva, že referendum neoslovilo verejnosť ani v našom meste, pričom na celom Slovensku sa referenda zúčastnilo len 21, 41% oprávnených hlasovať a referendum je tým neplatné. Neúspešné referendum stálo podľa odhadov 6,3 mil. eur.

Foto: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »